З 19 по 22 вересня в Болгарії відбулася VI Міжправославна нарада центрів з вивчення нових релігійних рухів і деструктивних культів. Тема цьогорічного засідання — «Практика пастирського, соціального і юридичного протистояння тоталітарним сектам і деструктивним культам».

З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира вже другий рік поспіль у роботі щорічних Міжправославних нарад бере участь делегація Української Православної Церкви — співробітники Всеукраїнського апологетичного центру в ім’я апостола Іоанна Златоуста, що з 2012 року діє при Синодальному відділі УПЦ у справах молоді. Очолює представництво від України голова Синодального молодіжного відділу, голова Піклувальної ради апологетичного центру, вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона.
Форум проходить у Свято-Георгіївському монастирі в селі Хаджидімово на території Неврокопської єпархії Болгарської Православної Церкви.
У роботі конференції беруть участь близько 100 фахівців — богослови, священнослужителі, психологи, криміналісти та політологи з Сербії, Кіпру, Греції, Росії, України, Польщі, Сирії, Албанії та Болгарії.
Конференція розпочалася з молебню. Від імені приймаючої сторони — Болгарської Православної Церкви — привітав гостей форуму митрополит Неврокопський Нафанаїл, далі з доповіддю виступив єпископ Карпасійський Христофор (Кіпр).
Учасникам конференції направили вітальні послання Патріархи Константинопольський Варфоломій та Сербський Іриней, Предстоятелі інших Помісних Православних Церков. Звернення Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира зачитав єпископ Обухівський Іона.
У другий день роботи конференції, 20 вересня, з доповіддю виступив голова української делегації єпископ Іона. Владика відзначив, що безумовним досягненням нинішньої зустрічі стане підготовка практичних рекомендацій для священнослужителів щодо протистояння тоталітарним сектам і деструктивним культам.
Як голова Піклувальної ради Всеукраїнського апологетичного центру, єпископ Іона окреслив основні аспекти практичної діяльності очолюваної ним організації. Зокрема це проведення незалежного моніторингу оголошень і публікацій сект з метою виявлення правопорушень; створення бази даних постраждалих від діяльності сектантських організацій та колишніх адептів сект для залучення таких людей до роботи з протидії розповсюдження деструктивних релігійних організацій; робота зі ЗМІ з роз’яснення небезпеки діяльності сект; проведення семінарів-тренінгів для священнослужителів задля навчання протистоянню сектантському прозелітизму та запобіганню можливого внутрішньоцерковного сектантства на парафії. Також необхідним є проведення круглих столів як загальноцерковних, так і з залученням представників законодавчої та виконавчої гілок влади, громадських організацій — для обговорення питань і вироблення спільного плану дій щодо протистояння діяльності різного роду сект.
Особливу увагу у своїй доповіді єпископ Іона приділив тому, що різного роду цілителі та екстрасенси недобросовісним або обманним шляхом одержують церковні грамоти і нагородження. Використання та інтерпретування цілителями цих нагороджень як визнання Церквою вимагає пильності з боку церковної сторони до того, кого нагороджувати. Доповідь викликала жвавий відгук.
За матеріалами офіційного сайту УПЦ

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика