24 вересня Церква відзначає свято Зимненської ікони Божої Матері. Традиційно цього дня Святогірська Зимненська обитель збирає тисячі вірян, які прибувають у тисячолітню обитель щоб вклонитися її святиням та вшанувати чудотворний образ Пресвятої Богородиці.

Цього року святкування було особливо багатолюдним. Прочани прибули автобусами з усіх благочинь єпархії. Понад п’ятсот паломників на чолі з духовенством приїхали із Луцька.

Святкові богослужіння розпочалися напередодні всенічною, потім було звершено нічну Божественну літургію та акафіст перед чудотворною іконою.
Нічне богослужіння очолив архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим.

Зранку тисячі прочан наповнили монастирську площу, де було звершено Божественну літургію.

Очолили богослужіння шість архієреїв: митрополити – Вишгородський і Чорнобильський Павел, Вінницький і Барський Симеон; архієпископи – Луганський і Алчевський Митрофан, Мукачівський і Ужгородський Феодор; єпископи: Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Ровеньківський і Свердловський Пантелеймон.

Разом з єпископами молилися сотні священиків з Волині та усієї України. Волинське телебачення вело запис богослужіння, тож невдовзі волиняни матимуть можливість побачити це свято.

Після Божественної літургії було звершено хресний хід. Уквітчаний чудотворний образ священики обнесли навколо Успенського собору, з молитвою за нашу землю та її боголюбивий народ.

Зі словом повчання до паломників звернувся митрополит Павел. Він зауважив, що Пресвята Діва не перестає творити чудеса зцілень та допомоги усім, хто щирим серцем звертається до Неї. Владика також подякував ігумені та сестрам монастиря за їхній щоденний подвиг молитви та труди по відродженню тисячолітньої обителі.

Намісник Киівського Десятинного монастиря архімандрит Гедеон, подарував обителі список Десятинної ікони Божої Матері, як знак спорідненості цих древнім монастирів.

Після урочистостей кожен мав можливість помолитися та прикластися до Зимненської чудотворної ікони.
Володимир-Волинська єпархія

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика