У вересні виповнюється два роки православному центру розвитку сім’ї «Сім’я на радість». Це стало приводом провести 8 вересня в Галереї «Соборна» день відкритих дверей родинного руху, розповісти про досягнення центру й поділитися планами на майбутнє.

Свято відкрив духівник центру «Сім’я на радість» священик Олександр Пчельников, який нагадав просту істину: без здорової сім’ї неможливо побудувати повноцінне суспільство. Керівник центру Іванна Братусь розповіла про те, що сім’я має бути радісною, бо вона — залишок раю на землі, який існуватиме до кінця часів.
«Нам уже два, отже, ми вміємо ходити, говорити, можемо чогось досягти, — сказала керівник центру. — День народження — це завжди відповідальний день не лише для людини, але й для організації. І сьогодні ми хочемо трошки розповісти про те, що нам вдалося зробити. Будемо раді, якщо ви запропонуєте нам свої ідеї».
«Сім’я на радість» приготувала для своїх гостей святковий концерт, під час якого відбулася презентація програм центру. Його фахівці починають працювати з молодими людьми, які тільки планують створити сім’ю, і потім допомагають молодому подружжю на всіх стадіях розвитку їхньої малої церкви.
Центр працює в декількох напрямах:
«Міцна сім’я». Це духовно-просвітницькі зустрічі з відомими православними пастирями та їхніми сім’ями. Тема — «Як створити міцну і люблячу сім’ю». Серед учасників таких зустрічей була сім’я священика Димитрія Прокопенка (батька вісьмох дітей), сім’я священика Миколая та матушки Вікторії Могильних (батьків вісьмох дітей), сім’я священика Костянтина та матушки Ольги Курбанових (батьків сімох дітей) та інші. У рамках цього напряму щосуботи о 15:00 у храмі на честь Усіх святих проходять молебні святим благовірним Петру і Февронії Муромським, після яких майбутні подружжя проходять співбесіду перед вінчанням.
«Пологи на радість». Це курс підготовки майбутніх батьків, у якому беруть участь психолог, акушер-гінеколог, педіатр, алерголог, гомеопат і священик.
«Зростаємо разом». На заняттях цього напряму молоді батьки й мами спілкуються з досвідченими батьками та педагогами, вчаться сімейної відповідальності й діляться досвідом.
А ще центр проводить тренінгові програми для дітей і підлітків, допомагає багатодітним сім’ям, відкрив православну психологічну службу та клуб «Рукодільниця».
— На момент відкриття центру у мене вже був досвід роботи в соціальних проектах, а також достатня професійна підготовка з психології, педагогіки та практичної соціальної роботи,  — розповіла «Церковній православній газеті» керівник центру «Сім’я на радість» Іванна Братусь. — Але, що цікаво, вся моя попередня діяльність стосувалася соціальної допомоги сім’ї. І я часто запитувала себе: «Навіщо мені було стільки вчитися? Навіщо така різнопланова практика?». Було бажання застосувати отриманий досвід і знання в Церкві. Якраз у цей момент я зустрілася з директором Духовно-просвітницького центру Кафедрального собору Ксенією Зозулею. З перших днів ми разом почали працювати. Так народився православний центр «Сім’я на радість».
25 вересня він запрошує на чергову зустріч «Як створити міцну і люблячу сім’ю». Цього разу гості Галереї «Соборна» зустрінуться з відомим православним бардом, батьком трьох дітей, священиком Сергієм Кисельовим. Початок зустрічі о 19:00.
Православний центр чекає всіх, хто хоче навчитися мистецтву щасливого сімейного життя. «Сім’я на радість» збирає своїх однодумців за адресою: Залізничне шосе, 3, Галерея «Соборна» Духовно-просвітницького центру при Кафед­ральному соборі на честь Воскресіння Христового (duhcenter.in.ua, тел. (044) 529–03–59).

Олег Карпенко
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика