28 вересня за ініціативи Відділу з питань архітектури Київської єпархії УПЦ на базі бібліотеки храму Феодора Освяченого відбулася перша регіональна конференція з питань роботи церковних бібліотек Києва та Київської області. Метою проведення цього заходу було обговорення питань щодо створення єдиного Координаційного методичного Центру, який би акумулював проблеми церковних бібліотек і доносив їх до відповідних інстанцій.

В роботі конференції – «Церковні бібліотеки як осередок духовно-просвітницького життя парафії» – взяли участь представники різних церковнопарафіяльних бібліотек Київської єпархії, а також (у якості провідних експертів) співробітники бібліотек провідних українських вищих навчальних закладів – Київського національного університету будівництва та архітектури, Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету ім. Григорія Сковороди, Чернігівського університету економіки і права та Національного університету податкової служби України (м. Ірпінь).
Конференцію відкрив голова єпархіального відділу релігійної освіти та катехізації протоієрей Сергій Бойко. Отець Сергійзачитав вітальне слово Блаженнішого Митрополита Володимира. «Завдання православної бібліотеки – допомогти розібратися в інформаційному просторі, надати кваліфіковану послугу, повну довідку, порадити у виборі необхідної духовної літератури», — зокрема йдеться у привітанні.
Настоятель храму в ім’я преподобного Феодора Освяченого ієрей Петро Семащук розповів про житіє небесного покровителя храму прп. Феодора Освяченого та зачитав доповідь, в якій йшлося про розвиток бібліотек в древніх християнських монастирях.
Одна з основних доповідей конференції «Проблеми і перспективи діяльності церковнопарафіяльних бібліотек» стосувалася основних проблем та етапів організації церковних бібліотек. ЇЇ озвучила завідувач бібліотекою храму прп. Феодора Освяченого та головний модератор конференції Наталія Хілобоченко.
Неабиякий інтерес у слухачів конференція викликала доповідь ієрея Андрія Кудрявцева, співробітника Відділу релігійної освіти, катехізації і місіонерства при Священному Синоді УПЦ і Відділу релігійної освіти і катехізації Київської єпархії. Отець Андрій розповів про стан та перспективи видавничої справи у світі, зокрема, в Україні та значну увагу приділив викликам, які ставить перед видавцями та бібліотеками бурхливий розвиток інформаційних технологій.
Приклад того, як на нові виклики сьогодення реагує бібліотека привела Ольга Шкира, директор бібліотеки Переяслав-Хмельницького державного-педагогічного університету ім. Григорія Сковороди.
В результаті обговорень проблем і напрямків діяльності бібліотек, учасниками конференції був прийнятий підсумковий документ і сформульовані рекомендації, покликані сприяти подальшому розвитку церковнопарафіяльних бібліотек Київської єпархії.
Детальніше читайте у матеріалі: «Церковні бібліотеки як осередок духовно-просвітницького життя парафії»

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика