Сьогодні, 4 жовтня, у Національному художньому музей України (Київ, вул. Грушевського, 5) Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир освятив список чудотворної Волинської ікони «Одигітрія» (XIV ст.) біля оригіналу, який з 1962 р. зберігається в цій музейній установі.

Цього ж дня освячений список буде перевезено до Волині, у кафедральний Покровський храм м. Луцька. Саме тут з XIV ст. перед святинею молилися багато поколінь волинян, отримуючи благодатні зцілення. Волинську Божу Матір здавна шанують як одну з найвеличніших святинь Волинської землі.
Список «Одигітрії» було написано з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, на прохання Митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, перед яким клопотали волиняни. Образ було створено в іконописному відділенні Одеської духовної семінарії, що при Свято-Архангело-Михайлівському жіночому монастирі. Раніше там же було зроблено список чудотворної Володимирської (Вишгородської) ікони Божої Матері (XI ст.), оригінал якої зберігається в Третьяковській Галереї в Москві, і яку в 2012 р. з благословення Предстоятеля УПЦ також було повернено на історичну батьківщину – Борисоглібського храму у Вишгороді.
Освячення списків чудотворних ікон від оригіналів – традиційна для Православної Церкви практика. Згодом новонаписані образи також прославляються своїми чудесами. Серед таких є списки: Києво-Печерської ікони Успіння Пресвятої Богородиці, Казанської, Іверської Божої Матері та ін.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика