4-6 жовтня в передмісті Києва Пущі Водиці відбулася Регіональна скаутська конференція Євразії Всесвітньої організації скаутського руху (BOCP/WOSM), повідомляє офіційний сайт УПЦ.
У роботі конференції, що проходила в конгресс-готелі «Пуща», взяли участь понад 120 делегатів з десятків країн світу, а також керівництво ВОСР. Україна була представлена зокрема православними священнослужителями — співробітниками Синодального відділу УПЦ по роботі з молоддю протоієреєм Іоанном Троньком та протоієреєм Андрієм Клюшевим.
Благословив роботу конференції та виступив з вітальним словом до учасників голова Синодального віддлу УПЦ по роботі з молоддю вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона.
Владика зокрема наголосив, що скаутські принципи за своїм походженням та суттю наслідують Євангеліє з його закликом любити та служити ближньому, а один із головних скаутських законів звучить як «Бути вірними Богові». Тож, Православна Церква висловлює готовність співпрацювати зі скаутськими організаціями на шляху виховання в дітях любові до Бога і ближнього. «Ми готові долучатися до скаутського життя, залучати священнослужителів до роботи зі скаутами. Адже дуже важливо, щоб діти бачили живий приклад моральності, розуміли, що духовність — це не сухе поняття, а, власне, і є життя. І для цього дуже важливо, щоб дорослі були для дітей належним прикладом», — зазначив зокрема єпископ Іона.
Читайте також: Про «молодіжку», скаутінг та як брейк-данси допомагають привернути молодь до Церкви – єпископ Обухівський Іона
***
При Синодальному молодіжному відділі діє окремий напрямок роботи зі скаутськими організаціями, який очолює протоієрей Іоанн Тронько. Нещодавно було підписано договір про партнерство між керівництвом відділу та Національною організацією скаутів України (НОСУ), відповідно до якого священнослужителі Української Православної Церкви здійснюватимуть постійну духовну опіку над Національною організацією скаутів України.
Читайте також: РЕПОРТАЖ: Состоялся сбор-поход скаутов со всей Украины
Також до складу Синодального молодіжного відділу нещодавно увійшла скаутська організація «Православні скаути України», якій 2013-го виповниться 8 років.
Читайте також: У скаутов все не как у людей… Что увидели родители, когда навестили своих детей в летнем лагере
***
Україна приймала Регіональну скаутську конференцію Євразії вперше. ВОСР була заснована 1926 року і на сьогодні об’єднує понад 31 млн. осіб у 162 країнах світу, які, в свою чергу, розподілені за шістьому скаутськими регіонами. Регіон Євразія — наймолодший (утворений 1996 р.). Україна приєдналася до ВОСР у 2008 році, коли рішенням 37-ї Всесвітньої скаутської конференції ВМГО «Національна організація скаутів України» було визнано повноважним представником нашої держави в світовому скаутингу.
Тема цього форуму — «Скаутинг в Євразії — рушійна сила співробітництва та змін». На меті форуму було обговорити та виробити Стратегічний план розвитку скаутського руху в Євразійському регіоні на 2014-2016 рр.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика