У неділю, 6 жовтня, у Покровському кафедральному храмі Луцька митрополит Волинський і Луцький Ніфонт та єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир очолили Вечірню із акафістом Ісусу Сладчайшему на розспів. Владикам співслужили священнослужителі Волинської єпархії, за Богослужінням також молилась ігуменя Зимненського Святогірського Успенського монастиря Стефана.

Після Богослужіння єпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир та ігуменя Стефана привітали владику Ніфонта з Днем народження.
«Дорогий владико, Ви своїми архіпастирськими трудами продовжуєте справи сонму святителів землі Волинської, які були перед вами. Нехай Господь і надалі укріпляє вас», — зауважив, зокрема, владика Володимир. Він також подарував владиці Ніфонту копію чудотворної Турковицької ікони Божої Матері – святині Холмщини і Підляшшя.
«Вас, дорогий владико, я пам’ятаю ще з юності. Пам’ятаю ваші проповіді. Ще будучи ієромонахом ви так проповідували, що ваші духовні чада є тепер скрізь в Україні та за її межами, а я, і не одна я, прийняли чернечий постриг», – додала ігуменя Стефана. Від себе та від сестер обителі матінка подарувала владиці букет квітів.
«Щиро дякую вам, владико Володимир, матінко Стефана за ваші теплі слова вітань. Але знайте, що я ніхто без цих моїх любих волинян, цих священнослужителів, віруючих людей. В буремні 1990-ті ми проходили крізь випробовування, і це був екзамен нашої віри. Тоді нашою волинською землею пройшла чудотворна Почаївська ікона Божої Матері, а в 1995 році Зимненський образ Богородиці повернувся до святої обителі, де він перебував. І от так тепер разом спасаємось, і я радий сьогодні відслужити цей акафіст. Храни вас Христос!», — сказав Владика Ніфонт.
Він також подарував владиці Володимиру і матінці Стефані факсиміле Луцького Євангелія та Луцького Псалтиря XIV століття, видані Волинською єпархією.
А протодиякон Ростислав Петров виголосив владиці Ніфонту многоліття.
Прес-служба Волинської єпархії

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика