З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира, на запрошення Луганської єпархії та за сприяння Православної Місії «ХРИСТОФОР», 2 листопада, напередодні дня пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, до Луганська прибуває велика християнська святиня – нетлінна десниця святого великомученика Димитрія Солунського Мироточивого.

Святиню супроводжує делегація Елладської Православної Церкви на чолі з митрополитом Верійським, Наусським і Камбанійским Пантелеімоном (Калпакідіс).
З 2 по 12 листопада нетлінна десниця перебуватиме на Луганщині, і всі бажаючі матимуть можливість піднести молитви до святого захисника і покровителя Фессалонік.
Урочиста зустріч ковчега з десницею святого великомученика Димитрія Солунського відбудеться 2 листопада о 18.00. у Володимирському кафедральному соборі.
8 листопада, у день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського, буде звершена святкова Божественна літургія у Володимирському кафедральному соборі.

Відомо, що на Русі пам’ять святого Димитрія Солунського з найдавніших часів пов’язували з військовим подвигом, патріотизмом і захистом Вітчизни. Воїни вірили, що вони знаходяться під особливим заступництвом святого великомученика Димитрія. З кінця X століття, відразу після Хрещення Русі, почалося церковне шанування великомученика Димитрія. У сучасній Україні цього святого особливо шанують і сьогодні.
Програма перебування десниці святого великомученика Димитрія Солунського:
2-8 листопада — Володимирський кафедральний собор, м. Луганськ
9 листопада — Миколаївський кафедральний собор, м. Алчевськ
10-12 листопада — Петро-Павлівський кафедральний собор, м. Луганськ.
10 листопада – благодійна концертна програма «За Святую Русь». Автор-виконавець – архідиякон Феофіл (Боголюбов). Будинок Культури ім.Леніна. Початок о 17.00. Вхід вільний.
Почесні гості: Митрополит Верійський, Наусський, Камбанійский Пантелеімон, Митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон, Митрополит Ростовський і Новочеркаський Меркурій, голова обласної державної адміністрації Пристюк В.М., голова обласної ради Голенко В.М., луганський міський голова Кравченко С.І.
Спеціальний гість – малий склад хору «ΑΝΑΣΤΑΣHΣ», м. Москва, Росія.
Організатор заходу: Луганська єпархія Української Православної Церкви; Луганська обласна державна адміністрація; Луганська міська адміністрація; Луганська обласна телерадіокомпанія; ТОВ «ПК «ДОРБУДТЕХНОЛОГІЯ»; фінансова група «ЄВРОПЕЙСЬКА ІНТЕГРАЦІЯ»; Православна Місія «ХРИСТОФОР».
Керівник: протоієрей Максим Волинець.
Джерело: сайт Паломницького Центру при ВЗЦЗ УПЦ

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика