На великому екрані головного конгрес-центру Києва — казковий світ. Маленькі принци й принцеси танцюють і читають вірші. У казці їм добре, а в реальності їхнє життя затьмарюють щоденні крапельниці й медичні процедури.

Дівчатка й хлопчики на екрані — це пацієнти відділення токсикології та інтенсивної еферентної терапії «OХМАТДИТу». Саме для них і організували 29 серпня в Українському домі презентацію збірника «Казки, що виховують: класика для дітей». У книгу ввійшли десять казок різних країн світу — з ілюстраціями юних художників із «OХМАТДИТу». Разом із книгою підготували й аудіоверсію збірника, яку начитали актор Володимир Талашко, Віталій Лінецький, телеведучі Ганна Гомонай, Руслан Сенічкін і Наталя Тихопій, режисер Данило Сирих.
Мета благодійного проекту — зібрати гроші на лікування 22 маленьких пацієнтів відділення токсикології, які потребують термінової пересадки нирки. Необхідну інформацію (діагноз, банківські реквізити, контакти батьків) організатори опублікували на сайті проекту kazki.com.ua. Крім того, тут можна безкоштовно завантажити книгу, подивитися малюнки й фотографії, ближче познайомитися з дітьми, прочитати індивідуальну візитну картку кожної дитини й по можливості допомогти.
Ініціатор благодійного проекту — народний депутат України, лікар-педіатр, член Опікунської ради Національної клініки «OХМАТДИТ» Андрій Шипко. З його ініціативи у відділенні токсикології постійно проводяться сеанси казкотерапії. Читати казки дітям приходять відомі диктори й артисти. «Атмосфера лікарні — це далеко не та атмосфера, як у школі чи садочку, — розповідає Андрій Шипко. — Діти перебувають на лікуванні роками. Коли створюєш у лікарні атмосферу дружби й творчості, то й лікування проходить по-іншому. Найголовніше — те, що ми організували дітям свято, вселили в них радість і віру, й вони щиро прийняли все це».
На сцені Українського дому того дня виступили зірки кіно й естради: народна артистка України Ніна Матвієнко, народний артист України Володимир Талашко, група «С. К. А. Й.», співак Андрій Кравчук, народний артист України Гурбан Аббасов, заслужена артистка України Тамара Ходакова й інші. Але головними учасниками заходу були діти, які потребують допомоги. І на свято вони прийшли не як пацієнти лікарні, а як казкові герої.
Особисту участь у проекті взяв голова Синодального молодіжного відділу УПЦ єпископ Обухівський Іона. Він передав усім учасникам проекту благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира.
«У дитинстві багато хто наслідує казкових героїв, які борються зі злом. У казках не все гладко, і це непогано, — розповідає владика. — Як і те, що позитивні герої із честю виходять зі скрутних ситуацій, долаючи всі перешкоди. Загалом, усе це сприяє формуванню в дітей правильного настрою та ставлення до життя. І я можу тільки дякувати людям, які читають казки тим, кому їх не читають батьки, у силу яких би то не було обставин». 
Єпископ Іона вважає, що це служіння важливе не тільки для слухачів казок, які перебувають у дитбудинках і лікарнях, але й для волонтерів. Адже допомога й підтримка стражденних і нужденних — це дієве виконання заповіді Господа Іісуса Христа. Відвідуючи лікарні й дитбудинки, можна переосмислити ставлення до життя й навіть уникнути депресії. Підтримуючи нужденних, зустрічаючись із чужим горем, людина починає адекватніше оцінювати свої проблеми, які найчастіше не мають нічого спільного з реальністю й майже завжди перебільшені.
Наприкінці свята телеведуча Наталя Тихопій і співак Андрій Кравчук провели благодійний аукціон, на якому виставили десять картин, написаних дітьми під час занять із казкотерапії. Покупці робіт пожертвували на лікування дітей 33 тисячі гривень.
Усі гості заходу одержали в подарунок збірник «Казки, що виховують: класика для дітей». Наклад книги — три тисячі примірників. Збірник безкоштовно поширюватимуть у школах, дитячих садках і будинках-інтернатах.
А що ж головні винуватці урочистостей в Українському домі? Вони мріють про свою казку з гарним кінцем. Про це вони розповідали з екрана у конференц-залі:
— Хочу поїхати додому і щоб уже не потрапляти сюди. Жити нормально.
— Зробити пересадку й бути вдома зі своєю сім’єю.
— Одужати і, коли виросту, бути розумним.
— Я хочу одужати, танцювати й стати відомим хореографом…
Ціна їхньої мрії — 40–50 тисяч гривень, потрібних для лікування.
Команда організаторів і волонтерів благодійного проекту вірить: разом ми зможемо допомогти дітям перемогти хворобу.

Олег Карпенко

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика