Кінофорум відкрився 11 жовтня у Національній опері України. Учасників і гостей кінофестивалю привітав Блаженніший Митрополит Володимир. Вітальне слово Президента України Віктора Януковича зачитав радник Глави Держави Юрій Богуцький. Усіх присутніх вітали віце-прем’єр-міністр Костянтин Грищенко та міністр культури Леонід Новохатько.

В урочистому відкритті також взяли участь Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, єпископ Обухівський Іона (керівник проекту), народні депутати України Андрій Деркач (президент кінофестивалю) та Вадим Новінський, генеральний директор «Покрову» протоієрей Олександр Акулов.
«Враження щороку різні, але дух фестивалю той самий. Після фільмів, показаних тут, стає світліше», — говорили гості кінофоруму. Декілька годин глядачам довелося чекати на головну подію вечора — прем’єру фільму «Лука». Картину про хірурга і архієпископа Луку (Войно-Ясенецького) режисер Олександр Пархоменко знімав три роки. Роль святителя у молоді роки зіграв Андрій Самінін, його дружину — Катерина Гусєва. Віталій Безруков зіграв святителя у зрілому віці: в період сталінського терору, коли той був ув’язнений у тюрмах НКВС, і наприкінці життя. Батько відомого російського актора Сергія Безрукова розповів «Церковній православній газеті» про те, що ця робота змінила його життя. «Тепер я чітко усвідомлюю той факт, що у мене є життя до ролі святителя Луки і є життя після неї», — вважає Віталій Сергійович. Актори фільму «Лука» Катерина Гусєва, Віталій Безруков і Володимир Гостюхін були нагороджені орденами УПЦ.
Для участі в конкурсах ігрового, документального, анімаційного та художнього кіно організатори відібрали 61 фільм. Найкращі картини визначало журі фестивалю на чолі з головою правління телеканалу «Інтер» Єгором Бенкендорфом. «На конкурс потрапило багато фільмів, у яких немає прямого слова про Христа, про Церкву, але є проповідь людських стосунків, — розповів член журі протоієрей Миколай Могильний. — Для широких мас фільми з яскравим церковним забарвленням часто бувають нелегкі для сприйняття. Але просто добрі картини, після яких хочеться робити добро, також є православними фільмами».
Показ картин конкурсної програми проходив із 12 до 14 жовтня у столичному Будинку кіно. Програмний директор «Покрову» Владислав Робський розповів, що організатори намагалися відібрати фільми на нові, актуальні теми.
На кінофестивалі ми зустріли Зою Павлівну Черепанову, маму владики Іони. Вона не пропускає жодного «Покрову» й каже, що фільми кінофестивалю «живою водою омивають втомлену душу». Цього разу Зоя Павлівна відзначила картину Андрія Андрєєва «Діти Божі»: «Режисер показує, що навіть у найважчих обставинах у людини є вибір. Радісно бачити, що колишні в’язні приходять до Бога…». До речі, саме цей фільм отримав приз глядацьких симпатій.
14 жовтня у столичному Будинку кіно відбулася церемонія нагородження переможців XI фестивалю православного кіно «Покров». Призи головним переможцям вручили митрополит Бориспільський і Броварський Антоній і президент кінофестивалю народний депутат України Андрій Деркач. «Назва кінофестивалю символічна. Божа Матір покриває Своїм омофором усіх тих, хто стоїть у храмі, і кожен мимоволі шукає собі місце під Її захистом, — сказав владика Антоній. — Кінофестиваль «Покров» для свідомості православних людей також є місцем захисту від нинішнього агресивного інформаційного потоку. Дай Боже, щоб кінофестиваль наповнював нас справжнім очікуванням зустрічі з Господом».
Гран-прі XI Міжнародного кінофестивалю «Покров» отримала документальна картина «Хрещення» (режисер Олексій Лябах, сценарист Юрій Молчанов, виробництво телеканалу «Інтер»), створена за підтримки редакції журналу «ФОМА в Україні». «Ми не очікували, що цей фільм удостоїться такої нагороди, — поділився своїми враженнями зі сцени Будинку кіно головний редактор картини Антон Нікітін. — Я впевнений, що кінофестиваль «Покров» не втратить своєї актуальності, тому що це кінофестиваль про любов, а любов ніколи не перестає (1 Кор. 13: 8)».

Олег Карпенко
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика