Уважний читач Святого Письма рано чи пізно бажає ознайомитися із земним, історико-географічним виміром біблійної оповіді. Якими даними володіє сучасна біблійна археологія, що відшукує реальні місця подій старозавітної історії? Які відомості повідомляють нам епіграфічні пам’ятки старовини? Знан­ня, що їх копіткою працею здобувають вчені всього світу, роблять наше прочитання Біблії повнішим і глибшим, і персонажі біблійних оповідей стають ближчі, реальніші.

«Дуже важливо читати Святе Письмо як Старого, так і Нового Завіту, твори святих отців мовою оригіналу, — розповідає автор книг і публікацій з історії Святої Землі й давньоєврейської палеографії протоієрей Олег Скнар. — Для цього, безумовно, необхідне зусилля, без якого неможливо осмислено поринути у світ Письма. Зрозуміло, щиро віруюча людина може духовно насичуватися Біблією і без знань методів екзегези, методів текстуальної, літературної, історичної критики, але ці знання дійсно допомагають глибше проникнути у зміст Святого Письма».
Автор книги «Записки біблеїста», яка вийшла цього року, захоплено досліджує найбільш полемічні питання біблійної історії, доводить: поринання у світ біблійних реалій може стати захоплюючою пригодою.
«Те, що світ побачила нова книга священика Олега Скнаря, враховуючи зростаючий інтерес молоді до духовних витоків нашої історії, є своєчасним і, я б сказав, давно очікуваним, — ділиться своїми враженнями про нове видання член-кореспондент НАН України Станіслав Довгий. — Написана жваво, захоплено і водночас глибоко професійно, ця книга у повній мірі може бути рекомендована як допоміжний навчальний посібник для студентської молоді, а також для всіх, хто цікавиться історією зародження світових релігій».
***
З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира Календарна комісія УПЦ та Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ видали «Вказівки до богослужінь на 2014 рік».
 «Вказівки…» — офіційне видання УПЦ — описують детальний порядок звершення богослужінь на кожен день церковного року.
При складанні видання головну увагу було приділено приписам Типікону та відзначенню днів пам’яті особливо шанованих святих Української Православної Церкви.
З питань реалізації звертайтесь у Синодальний інформаційно-
просвітницький відділ УПЦ за тел.: (044) 255–12–49.
***
Світ побачила монографія видатного патролога Сергія Леонтійовича Єпіфановича «Преподоб­ний Максим Сповідник, його життя і творіння» у двох томах. Магістерська дисертація С. Л. Єпіфановича досі є одним із найдокладніших і найґрунтовніших досліджень про преподобного Максима Сповідника. Довгий час праця київського патролога була недоступною читачеві. Нове видання, що здійснене з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, підготовлено та опубліковано Київською духов­ною академією спільно з Видавництвом Олега Абишко (Санкт-Петербург) у рамках підготовки до 400-річчя Київських духовних шкіл, що наближається. Книга буде цікава патрологам, богословам, філософам, історикам, викладачам та студентам вищих світських і духовних навчальних закладів.

Сайт КДАіС

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика