Зовсім маленькою Анастасія втратила батьків і з трьох рочків виховувалася в одному з римських монастирів під духовним керівництвом стариці Софії. Виросла Анастасія красунею, багато знатних городян Рима сваталися за неї, але вона всім відмовляла. Незабаром імператор Декій (III ст.) розпочав гоніння на Церкву. Анастасія була знатного походження, тому правитель не обійшов її увагою і наказав начальнику міста Рима на ім’я Пров допитати її.

Взявши благословення на мученицький подвиг у стариці-наставниці, Анастасія смиренно вийшла назустріч каральному загону воїнів. Побачивши наскільки дівчина гарна, Пров спробував умовити її відректися від Христа: «Навіщо ти губиш свої роки, позбавляючи себе життєвих насолод? Яка користь з того, щоб віддати себе на тортури і смерть заради Розіп’ятого? Вклонися нашим богам, матимеш благородного чоловіка, будеш жити у славі й пошані». Свята твердо відповіла: «Мій чоловік, моє багатство, моє життя і моя радість — Господь мій Іісус Христос, і страхом тортур ти не відлучиш мене від Господа!». 
Пров не змусив себе довго чекати. Тортури були жорстокими і тривалими. Проте Анастасія мужньо терпіла все, прославляючи і співаючи хвалу Господу. Тоді розлючені кати відрізали сповідниці язик. Катування праведниці були настільки довгими, що римляни, які зібралися подивитися на страту, почали вимагати припинити тортури й дати дівчині швидко померти. Правитель прислухався до думки народу і наказав відсікти мучениці голову, а її святі останки викинути за межі міста на поживу диким звірам. Але звірі не торкнулись їх. Незабаром понівечене катами тіло святої Анастасії знайшла стариця Софія, якій дивним чином було відкрито місцезнаходження останків. За допомогою двох християн вона з благоговінням поховала їх.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика