19 листопада, напередодні дня пам’яті жертв голодоморів (23 листопада) та трагічних роковин – 80-річчя Голодомору 1932–1933 років в Україні, у виставковій залі Успенського собору, за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, відкрилася виставка «ТЕРНОВИЙ ВІНЕЦЬ НАРОДУ».
Організатори виставки: Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник і музей «Православна Україна» Української Православної Церкви.
Від Української Православної Церкви участь у церемонії відкриття взяли: керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський та Броварський Антоній, голова Синодального відділу «Церква і культура», директор музею «Православна Україна» ігуменя Серафима (Шевчик).
Також у відкритті взяв участь директор Заповідника Любомир Михайлина.
Жахливі події Голодомору 1932-1933 рр. в Україні за своєю жорстокістю не знаходять прикладу в історії людства. У ці роки винищено декілька мільйонів українців, які загинули у страшних муках шляхом навмисно влаштованого голоду. Голодомор 1932-1933 рр. – «неопалима купина» українського народу – кущ, який ніколи не перестає горіти, рана, що ніколи не загоюється.
Читайте також: Звернення Предстоятеля до сумної дати 80-річчя Голодомору: Блаженніший Владика закликав українців помолитися за упокій душ братів і сестер та упорядкувати могили померлих
Серед низки меморіальних заходів, які супроводжують ці трагічні роковини, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник і музей «Православна Україна» Української Православної Церкви презентують виставку, яка розповідає про страждання українського народу в роки тоталітарного режиму.
В експозиції представлені унікальні матеріали: фотографії, архівні матеріали, що свідчать про страшні репресії проти українського селянства, інтелігенції, священнослужителів та містять публікації тих років, сучасні дослідження про Голодомор, а також особисті справи представників репресованого духовенства Києво-Печерської Лаври, унікальні фотографії вітчизняних новомучеників: київського митрополита Костянтина (Дякова), одеського митрополита Анатолія (Грисюка), харківського архієпископа Олександра (Петровського), полтавського архієпископа Феофана (Бистрова), Онуфрія (Гагалюка), священносповідника Олексія Глаголева та ін.
Окремий розділ виставки присвячений репресованим музейникам: Федору Шміту, Федору Ернсту, Миколі Макаренку, Данилу Щербаківському, Павлу Потоцькому, Миколі Касперовичу, Михайлу Рудинському.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика