Зустріч відбулася 1 листопада, напередодні 70-річчя визволення Києва від фашистських загарбників, що відзначається 6 листопада. Презентацію провів відомий православний журналіст, автор журналу «ФОМА в Україні» Влад Головін.

Кілька десятків глядачів прийшли на перегляд і обговорення картини. Серед них — голова Всеукраїнського православного педагогічного товариства протоієрей Анатолій Затовський, режисер фільму Ярослав Геляс, молодша дочка й онуки героя картини — протоієрея Олексія Глаголєва: Марія Олексіївна Глаголєва, Артем та Зінаїда Пальян.
«Історію отця Олексія Глаголєва розповіли люди, які безпосередньо знали його. Цим наша розповідь про святих і праведників XX століття відрізняється від житій святих Димитрія Ростовського», — зазначив після перегляду режисер Ярослав Геляс.
Одному з найстаріших київських священиків — протоієрею Анатолію Затовському — фільм дуже сподобався. «Про отця Олексія я дізнався від священика Георгія Єдлінського, коли служив дияконом у Флорівському монастирі в 70-х роках, — розповів отець Анатолій. — Це були батюшки, яких справді можна назвати святими людьми».
«Які тільки прізвиська мені не придумували у школі за те, що мій батько священик. Я соромилася тата. Він завжди зустрічав зі школи мене із сестрою, а я намагалася скоріше втекти, щоб тільки з ним не йти, — пригадує молодша дочка отця Олексія, Марія Олексіївна. — Він був дуже веселий. Любив грати на піаніно. Музичної грамоти його вчила мама Михайла Булгакова. Цікаво, що моїх подруг, ще коли ми були дітьми, він завжди називав на “Ви”».
В онука священика Олексія Глаголєва, Артема Пальяна, фільм залишив найтепліші враження. Про дідуся в його родині згадують щодня. «Ми ходили в церкву до дідуся, як на роботу, — згадує він. — Зараз я приходжу в церкву на Євхаристію й на великі свята. Господь спасає мене, і я певен, що це тільки завдяки молитвам наших предків, які досі про нас моляться».
На думку киянки Алли Григораш, фільм не тільки подає життєпис протоієрея Олексія Глаголєва, але й по-новому розкриває історію столиці через життя новомучеників.
«У фільмі показано людину з великої букви, що у період окупації ви­явила себе не тільки як подвижник, а й як праведник. Важливо, щоб люди в період антихристиянських настроїв бачили такі приклади», — заявив історик Сергій Шумило.
Тато Олексія Глаголєва — прото­ієрей Олександр Глаголєв — служив у храмі Миколи Доброго в Києві, викладав у Київській духовній академії, був духівником родини Булгакових. Він загинув 1937 р. у Лук’янівській в’язниці й прославлений у лику священномучеників.
1941 р. Олексій Глаголєв був висвячений на ієрея, служив у Покровській церкві в Києві й був духівником для сотень киян. Разом зі своєю родиною він доклав великих зусиль для порятунку євреїв під час нацистської окупації Києва, за що 1992 р. був посмертно визнаний гідним звання Праведника світу.
Серіал «Святі й праведники ХХ століття» вийшов на телеканалі НТН у травні — червні 2013 р. Глядачі побачили фільми про преподобних Лаврентія Чернігівського, Кукшу Одеського, Амфілохія Почаївського, а також згадану вище стрічку.

Робота над серіалом розпочалася з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира восени 2012 р. Фільми про святих знімає телевізійне агентство «Профі ТБ» за участю редакції журналу «ФОМА в Україні». Керівник видання Антон Нікітін — головний редактор проекту «Святі й праведники ХХ століття». Його заступник, протодиякон Олександр Карпенко, виступив у ролі експерта у фільмах про преподобних Кукшу й Амфілохія. Решта співробітників журналу беруть участь у підготовці сценарію та зйомках.

Творці фільму обіцяють, що найближчим часом фільм «Олексій Глаголєв. Історії київської окупації» буде доступний на сайті журналу «ФОМА в Україні» (foma.in.ua).

Олег Карпенко, Надія Яремчук
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика