Президент фестивалю
Олексій Ахаїмов (крайній праворуч)
з учасниками форуму «Благодатне Небо»

На початку листопада в столиці України відбувся перший тур IV Міжнародного православного фестивалю авторської пісні «Благодатне Небо», присвяченого 1025-річчю Хрещення Русі та 70-й річниці визволення Києва від фашистських загарбників. Ми поговорили з президентом і автором ідеї фестивалю Олексієм Ахаїмовим, який «за сумісництвом» ще й поет, музикант, продюсер, архітектор, художник, дизайнер…

► Олексію, як пройшов перший тур IV фестивалю?
— Як і очікувалося, фестиваль викликає інтерес, і наші постійні слухачі поспішають потрапити на конкурсні концерти. А дипломанти та лауреати минулих років готуються виступити на майданчику «Благодатного Неба» знову, але переважно вже як гості.
Цього року на перший тур (дивіться сайт blagonebo.org.ua) до нас при­їхали музиканти з Білорусі. Вони досить відомі виконавці, лауреати вітебського міжнародного фестивалю «Одигітрія», а також міжнародних конкурсів у Бресті й Казані. Це місіонери із Православного молодіжного братства на честь апостолів Петра і Павла Брестської єпархії.
Завжди радують яскраві виконавці, які вміють сучасною мовою співати про віру та любов. У першому турі виступили майже 20 конкурсантів, і ми чекаємо, що другий тур збере в декілька разів більше, бо зазвичай ми приймаємо майже 50 учасників, враховуючи тих, хто приїхав з-за кордону. На гала-концерт потрапляють приблизно 30 найкращих.
На фестивалі завжди виступають діти. Цього року журі нагородило дипломом III ступеня вокальне тріо «Дивокрай» з Макарова Київської області. Хочеться відзначити, що творчі виконавці з Макарівського благочиння не перший рік беруть активну участь у фестивалі. Порадував виступ композитора і співака Михайла Кухаря, який виконав пісню «Небо» лауреата торішнього фестивалю Вадима Байкова — відомого музиканта і продюсера з Москви. Ось такими бувають плоди спілкування духовно близьких творчих особистостей.
На фестивалі також давали сольні концерти відомі автори і співаки: Галя Ільєва, Олександр і Лілія Коняєви, Ігор Жук, гурт «ЯРРА», Ксенія Нікольська, Світлана Зоріна. Як і решта журі, я теж співав на сцені свої пісні.

► Коли виникла ідея форуму? Для чого потрібні саме такі фестивалі?
 — Фестиваль створений у Києві 2007 р. Перший такого формату в Україні. І вже 2008 р. другий за рахунком фест був присвячений 1020-річчю Хрещення Київської Русі. Протягом шести років було проведено два масштабні мистецькі проекти й чотири міжнародні конкурси авторської пісні.
За традицією, що у нас склалася, іноді замість конкурсів ми проводили великі мистецькі акції-концерти: до 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні та до 75-річчя Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Володимира.
Гала-концерти проходили у столичних залах — Українському домі, Палаці дітей та юнацтва, Будинку офіцерів, Будинку художника… Ці концертні майданчики на 600–800 місць були заповнені цінителями сучасної духов­ної пісні, що свідчить про зростання її духовного впливу.
Такі фестивалі потрібні для того, щоб виконавці, які пишуть сучасні духовні пісні, відчули сцену, відповідальність і підтримку християнського суспільства, знайшли свого слухача, який чекає їхнього живого слова. Невипадково офіційний слоган нашого фестивалю звучить так: «БлагоНЕБОфест — це нові пісні, живе слово, жива музика… Це свято для всіх!». Фестиваль — масштабна зустріч, на якій ми служимо один одному нашими талантами й можемо в цій особливій єдності зробити набагато більше, ніж кожен окремо.

► Як допомагає фестиваль учасникам? Чи впливає на їхнє творче життя?
— Ми неодноразово сприяли приїзду до Києва тих, хто просив нас про це, й організовували спільні концерти не тільки у столиці, а й в інших містах України, Росії та Білорусі. На нашому сайті ви можете побачити знімки лауреатів та дипломантів, а також послухати їхні пісні. У конкурсні дні кожен музикант може отримати від товаришів, членів журі рекомендації щодо текстів, аранжувань і навіть сценічного образу та поведінки на майданчику. Це важливо для авторів-початківців. Адже багато виконавців, «засвітившись» на сцені фесту, продовжують свою концертну діяльність, маючи звання лауреатів і дипломантів «Благодатного Неба».
До прикладу згадаймо імена перших гостей та переможців конкурсу, чиї прем’єрні виступи пройшли на фестивалі: священики Олександр Старостенко (Суми), Василій Мазур (Х­ерсон), Андрій Семенко (Тернопіль); Володимир Ольшанников, Анна Піркова, Валерій Малишев, Сергій Сергієнко (Київ), Ольга Братчина (Санкт-Петербург), Станіслав Бартенєв, В’ячеслав Капорін, Світлана Копилова, Олена Муссалітіна (Москва), Михайло Копач (Мозир, Білорусь). Тоді вони тільки починали виконувати саме духовну авторську пісню і широкій православній аудиторії в Україні ще не були відомі.

► Назвіть свої найвдаліші творчі проекти.
— Спробую відповісти коротко. З концертів — «Золото вічної осені». Музичний альбом — «Очі любові». Мої авторські пісні: «Благодатне небо» — гімн фесту, «Відповідь» (пам’яті Віктора Цоя), а також популярна у дорослих і дітей пісенька «Їжачок і ведмедик». З виступів особливо запам’ята­лися поїздки з моєю групою «ОскольДір» у Білорусь, де у Вітебську ми виступали на молодіжному фестивалі «Одигітрія», який проходить на тому самому сценічному майданчику, що й міжнародний конкурс «Слов’янський базар». Серед моїх поетичних творів назву наступні: «Слово» і «Свята Русь у святих». Як професійний архітектор проектував духов­ний центр Макаріївської церкви Києва і столичний житловий комплекс Осокорки-Північні. Особливо відзначу створення Клубу православної пісні й творчості (Київ), якому 2013-го випов­нилося десять років. Він дорогий мені ще й тому, що став прикладом для створення інших православних клубів у Києві та в Україні.

► Хто допомагає Вам у творчості?
— У творчості та в житті допомагає Господь. Дякувати Богові, чимало зроб­лено… Для цього і діє авторська студія «ДілоБЛАГО». Звичайно, допомагають дружина, друзі й духовні наставники. Спасибі їм.

► Як часто і задля чого подорожуєте?
— Останнім часом подорожую в основному із просвітницькою метою — як православний місіонер.
Звичайно, тривають концерти й виступи. Наприклад, цього року разом із друзями з київського Клубу православної пісні й творчості давали благодійні концерти в лікарнях столиці та Київської області, представили велику музичну програму на Сумщині, присвячену 1025-річчю Хрещення Київської Русі. Вечір на цю тему відбувся влітку і в Будинку-музеї Максиміліана Волошина у м. Коктебелі, де я виступав разом із дружиною — співачкою і журналісткою Галею Ільєвою. Також ми з Галею взяли участь в ялтинському концерті Міжнародного фестивалю «Небо слов’ян». Ще раніше, в січні цього року, відбувся святковий Різдвяний концерт у Олександрії Кіровоградської області. А наприкінці січня мене запросили на святкування дня святої мучениці Татіани у Санкт-Петербург, де я був нагороджений Почесним знаком святої Татіани (ступінь «наставник молоді»). Урочистості проходили за підтримки Руської Православної Церкви, губернатора Санкт-Петербурга та асоціації «Покров», яка об’єднує понад 40 вищих навчальних закладів Росії.

► Де Ви народилися? Яке Ваше улюб­лене місто?
— Народився на Уралі. Люблю Кам’янець-Подільський, у якому минули мої шкільні та студентські роки. Але найулюбленішим місцем на землі вважаю Київ, у якому живу вже 21 рік. Наша столиця — місто багатьох святинь та великої історії.

► Ваші побажання читачам.
— Завжди йти вперед, вірити у мрію, своє покликання, і з вірою в серці творчо досягати мети. Не забувати про тих, хто колись допоміг тобі, цінувати друзів і близьких. Ніколи не будувати кар’єру, переступаючи через інших людей, не зраджувати. І сподіватися на милосердя Боже… Благодатного Неба!

Бесіду вела Наталя Міненкова,
м. Київ
 

One Response to ФЕСТИВАЛЬ «БЛАГОДАТНЕ НЕБО 2013»: РАДІСТЬ ДЛЯ ВСІХ

  1. Либідь:

    Цікаве інтерв’ю,прекрасно, що є такий фестиваль в Україні. Чекаємо 2-ий тур і гала-концерт. Послухати духовні пісні — це ніби напитися чистої джерельної води. Радість для душі і серця. На сайті фестивалю «Благодатне небо» багато музики, фото, інформації. Дякуємо вам. Божої допомоги.

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика