Перший номер офіційного друкованого видання УПЦ у 2014 році публікує звіт Керуючого справами Української Православної Церкви митрополита Бориспільського і Броварського Антонія про життя Церкви у 2013 р. Згідно з документом, в УПЦ на сьогодні налічується 53 єпархії, 85 архієреїв (з них 9 на спокої), 11 465 парафій та 224 монастирі.

У рубриці «Православний календар» газета публікує розповіді про преподобномученика Зосиму Кілікійського, священномученика Феопемпта, єпископа Нікомідійського, преподобних Синклітикію Олександрійську та Аполлінарію.
Щонеділі у храмі Божому, за Літургією, після читання євангельських віршів даного дня, віруючі слухають проповідь, що роз’яснює зміст і значення прочитаного уривка Святого Письма. Але, на жаль, проповідь недільних днів рідко стосується тем, що звучать в апостольських посланнях. «Церковна православна газета» пропонуємо до уваги своїх читачів проповідь викладач КДА Сергія Комарова на апостольське читання 31-ї неділі (цього року припадає на 26 січня) після П’ятидесятниці.
Ефіопія — третя країна, після Вірменії та Едеського царства, що офіційно прийняла християнство. Спочатку вона перебувала під омофором Олександрійського патріарха. Згідно з Новим Завітом і Євсевієм Кесарійським, християнство прийшло в Ефіопію у І ст. від апостола Филипа, який охрестив євнуха — слугу цариці Кандакії. Про історію Церкви в Ефіопії розповідає у своїй статті Ніна Пархоменко.
Принесенню чесних дарів волхвів до столиці України присвячено матеріал «А три царі несуть дари», що розповідає про священні артефактах у монастирі святого Павла на Афоні, де вони знаходяться.
У рубриці «Літературна сторінка» видання публікує розповідь диякона Георгія Петрова «Дари Артабана».
Останній номер «Церковної православної газети» інформує про служіння Предстоятеля УПЦ й основні події церковного життя. Окрема рубрика видання присвячена огляду міжнародних новин.
Офіційне друковане видання УПЦ розповсюджується лише за передплатою.
Передплатний індекс «Церковної православної газети»:
українською мовою — 96145,
російською мовою — 96137
Передплата триває весь рік.
 

One Response to ПЕРШИЙ НОМЕР «ЦЕРКОВНОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ГАЗЕТИ» У 2014 РОЦІ ВИЙШОВ У СВІТ

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика