Валентин Луцький —
фахівець із лікування
за допомогою тренажерних пристроїв
Це питання досить істотне. Ще б пак: забруднене повітря, непридатна для пиття вода, синтетичні й штучні харчові продукти… Технологічний бум призвів до того, що ми живемо в суцільному електромагнітному полі.
 За оцінками фахівців, здоров’я людей на 50 % залежить від способу життя, на 20 % — від навколишнього середовища, на 20 % — від генетичної схильності й лише на 10 % — від допомоги офіційної медицини.


Про те, як зберегти здоров’я, ми розмовляємо з Валентином Луцьким, фахівцем з лікування за допомогою тренажерних пристроїв. Наш співрозмовник закінчив Київський інститут фізичної культури й військове інженерне училище за фахом «інженерна психологія», нині працює в медичному центрі С. М. Бубновського (Київ).

— Щоб вижити в сучасному світі, насамперед, потрібно мати правильні життєві орієнтири. Людина має безсмертну душу й тлінне тіло. Останнє, згідно зі Святим Письмом, має свої строки: дні віку нашого — сімдесят років, а як при силі — вісімдесят років; і більшість із них — то труд і хвороба (Пс. 89: 10).
Душа й тіло не тільки пов’язані між собою, але й взаємодіють одне з одним. Господь дав людині свободу волі, але якщо вона грішить, то страждає і душа, й тіло. Здорові люди тепер велика рідкість. За інформацією Українського інституту розвитку сім’ї та молоді, наша країна входить у п’ятірку націй, що найшвидше вимирають. І це всупереч нині «модній» турботі про тіло, коли величезні кошти йдуть на всілякі оздоровчі системи, програми омолодження, корекцію фігури, спецдієти тощо.

— Валентине Вікторовичу, що Ви можете порадити читачам газети?
— Кожній людині потрібні індивідуальні рекомендації. Проте якщо харчуватися абияк, то їжа стає отрутою, а потрібно, аби вона стала ліками, що відновлюють здоров’я. Має значення дозування, якість, сумісність продуктів, оскільки все це впливає на склад крові й, відповідно, на стан усіх органів.

В організмі людини найчастіше розвиваються такі патології, як грибки й паразити. При цьому рекомендують відмовитися від вживання грибів, дріжджових виробів, крохмалистих і солодких продуктів, бо вони сприяють утворенню патогенних організмів. До речі, доведено, що, надмірно вживаючи цукор, ми не тільки годуємо цих паразитів, але й суттєво зменшуємо силу власних м’язів. Сприяє проростанню грибків у організмі вживання продуктів з високим глікемічним індексом (макарони, картопля, білий рис, продукти із пшениці тощо). Корисно збагатити раціон кашами із гречаної, ячної, пшоняної, перлової крупи.
Що стосується універсальних рекомендацій: їжа має бути простою і натуральною. Не слід забувати про продукти бджільництва — вранці добре засвоюється маточне молочко, перга, квітковий пилок, які містять усі потрібні амінокислоти й надзвичайно корисні для людини.
Раз на тиждень бажано відвідувати лазню, щоб очиститися від токсинів, що виходять через пори шкіри. Між прийомами їжі (щоб не виводити корисні речовини) потрібно вживати фітосорбенти (комплекси лікарських трав, які посилюють природну систему детоксикації організму), а на ніч — продукти, що містять клітковину (з неї виробляються корисна мікрофлора, вітаміни групи B, ферменти, що регулюють обмін речовин).
Досить корисне одноденне лікування голодуванням, завдяки чому органи відпочивають і відновлюються. При цьому воду можна пити без обмежень, вона допомагає організму перебудуватися на очищення. Іноді трапляється, що не встигаєш повноцінно поснідати або пообідати. У такому разі, замість того щоб харчуватися фастфудом, краще випити чистої води.
Дуже важлива правильна хода, при якій усі м’язи працюють рівномірно й не перевантажуються (наприклад, м’язи спини). Її треба вироб­ляти. Якщо людині час від часу хочеться присісти — це один із симптомів хвороби ніг, якщо прилягти — людина хвора, хоча цього ще й не знає.
Відповідно до біологічних ритмів, після 18:00 їжа у шлунку не перетравлюється, а бродить і гниє, тому пізня трапеза небажана.
Зараз популярні слабоалкогольні напої. В організмі здорової людини налічується майже 70 г власного алкоголю. Якщо вживати такі напої постійно, то організм припиняє його виробляти, і людина «підсідає» на спиртне.
Прикладом здорового способу життя може бути монастирський уклад. Ченці дотримуються постів, тому їхній організм періодично відпочиває від важкої білкової їжі. Доведено, що 40 днів посту гармонізують увесь організм людини. І навпаки, за словом святителя Ігнатія (Брянчанінова), «людина, яка не дотримується помірності й належної розбірливості в їжі, не може… приборкувати гніву, віддається лінощам, зневірі й печалі, робиться рабом марнославства, житлом гордості, яку вводить у людину її плотський стан… від розкішної та ситої трапези».
До того ж у монастирях трапезу готують з молитвою, там пізно не їдять, рано лягають і рано встають, багато моляться, роблять земні поклони. Останні зміцнюють м’язи спини, посилюють кровообіг, сприяють гнучкості хребта.

— Душевний стан людини впливає і на її здоров’я. Як же досягти внутрішнього миру та гармонії?
— Існує своєрідна ієрархія: тонус м’язів залежить від роботи внутрішніх органів, а їх, у свою чергу, регулює ендокринна система, яка визначається енергетичною та психо­емоційною системами. Простіше кажучи, «усі хвороби від нервів». Щоб тіло було здоровим, потрібно радіти життю, любити ближніх.
Слід зазначити, що люди емоційно впливають одне на одного. Так, відвідуючи старця, людину високого духовного життя, простий мирянин мимоволі заспокоюється, умиротворюється. Від таких людей не хочеться йти. Взагалі, церковна людина спокійніша, за все дякує Богові.
Щодо сімейних стосунків, то насамперед треба дотримуватися порядку, встановленого Творцем. Чоловік посідає голов­не місце, що обумовлює послух йому домочадців. Гарна дружина — благословення небес. Вона помічниця, хранителька сімейного вогнища. Батьки власним життям повин­ні свідчити християнські істини — це єдиний шлях, щоб родина залишалася міцною, а діти були здорові й щасливі.

Бесіду вела
Тамара Зозуленко

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика