Please activate the Breadcrumb-NavXT plug-in to use the section.
КОЛИ НАУКА ПІДНІМЕТЬСЯ НА СВОЮ ГОЛОВНУ ВЕРШИНУ, ВОНА ЗНАЙДЕ ТАМ РЕЛІГІЮ
У 1968 р. захистила докторську дисертацію з хімії високомолекулярних сполук, ставши першою в Україні жінкою, яка захистилася з цієї спеціальності.
З 1969 р. — професор. За створення полімерів для ендопротезування та дослідження, проведені в цьому напрямi, 1972 р. удостоєна премії двох академій — СРСР і Чехословаччини. У 1974 р. удостоєна премії ім. Л. В. Писаржевського АН УРСР за роботи в галузі гомогенного каталізу полімеризації, була першою жінкою, удостоєною цієї премії. У 1982 р. удостоєна Державної премії УРСР за розробку нових полімерних матеріалів та запровадження їх у клініку. В 1992 р. обрана членом-кореспондентом Міжнародної академії творчості.
Підготувала 30 кандидатів і трьох докторів хімічних наук. Автор понад 400 наукових статей.
Чоловік — академік НАН України Ю. С. Ліпатов.
— Я зі звичайнісінької сім’ї. З боку батька я корінна москвичка, вже важко порахувати в якому поколінні — документи втрачено. Згідно зі спогадами мого діда, татового батька, мої предки походили зі Скандинавії, хтось із них був соратником Петра. Мабуть, вони з царськими військами прийшли до Росії. Оселилися мої предки в Замоскворіччі, вони були трунарями. Я іноді жартома кажу: «Напевно, оповідання Пушкіна “Трунар” написане з якогось мого пращура».
Дід мій, Михайло Георгійович, був міщанин, працював у відомого московського текстильника, потім став представником його фірми. Перебуваючи у відрядженні в Тамбові, одружився з моєю бабусею, Єлизаветою Тимофіївною, — дуже лагідною, тихою і доброю жінкою. Така вона була «затишна» — диво! У дідуся з бабусею народилося восьмеро дітей. Дід жив, як-то кажуть, за «Домостроєм» — тримав у сім’ї суворий порядок. У нього була велика колекція кенарів, йому дуже подобався їхній спів.
— А діда свого пам’ятаєте?
— Дідусь, мамин тато, помер 1932 р., коли мені було вісім років. Проте за цей час він встиг посіяти в мені зерно віри. У нас була Біблія, вона й зараз у мене є, з гравюрами Доре. Дідусь розповідав мені її зміст. Ми з ним сиділи на терасі. Він сидів у качалці (наприкінці життя у нього були паралізовані ноги), а я біля нього, у нього на колінах Біблія, і він мені розповідав усе від початку до кінця. Я від нього не відходила! Що то дитяче сприйняття — я все запам’ятала!..
Так що дід долучив мене до віри. І няня потім мені дуже в цьому допомагала. Вона була чудова! До речі, тато в дитинстві прислужував вівтарником, прекрасно знав усі служби. А як він співав «Різдво Твоє, Христе Боже наш», коли ми збиралися усі разом на свято! Але… був ніби як атеїст. Розумієте, ікони не можна було вішати. У нас висіли ікони, і коли до тата прийшли товариші по службі, то сказали: «Ти що! Хіба можна?! У тебе навіть портретів Сталіна і Леніна немає». Тоді ікони довелося прибрати, почепили портрет Леніна і фотографію Сталіна. Ось такий був час…
— Як у Вас виникла ідея написати книгу «Наука і православ’я»?
— Можна сказати, що досить прозаїчно: сусідка, яка жила над нами, роблячи у себе ремонт, залила нашу квартиру. Так ми з нею і познайомилися. Вона виявилася дуже приємною і порядною людиною, одразу ж висловила готовність відшкодувати усі завдані нам збитки. Потім вона іноді до нас заходила. Якось розповіла їй, що у мене збереглися щоденники, котрі я писала, коли займалася наукою. Дещо з моїх записів переповіла. Вона каже: «Вам треба написати книгу. Ви пишіть, а я допоможу її видати».
— Скажіть, чи усі вчені за радянських часів були невіруючими й демонстрували свій атеїзм?
— Бачите, вчені тоді повинні були демонструвати свої атеїстичні погляди на життя. Інакше шлях у науку для них був закритий. А до революції завжди вели статистику: скільки вчених віруючих, скільки невіруючих, скільки вагається. Я по роках дивилася ці дані — віруючих вчених була більшість. А в радянський час такої статистики бути не могло, самі розумієте… Були віруючі вчені, але вони ж не могли цього показати. Серед таких вчених і Сергій Павлович Корольов, і Микола Володимирович Тимофєєв-Ресовський, і Іван Петрович Павлов, і Юрій Миколайович Квітницький-Рижов, і Варвара Василівна Чорна — матушка Серафима, яка була першою настоятелькою відродженого вже у наш час Московського Новодівочого монастиря.
— Розкажіть, будь ласка, про нашого земляка-киянина, парафіянина Макаріївського храму, професора Юрія Миколайовича Квітницького-Рижова, адже Ви його близько знали.
— Це світла, глибоко віруюча, надзвичайно скромна людина. З Юрієм Миколайовичем ми були хорошими друзями. Проте минули роки, поки ми перейнялися взаємною довірою. Ми з чоловіком якось прийшли до Юрія Миколайовича в гості. У куточку, де був його кабінет, у нього висіла полиця, завішена фіранкою. І ось він відсунув цю фіранку, і я була засліплена. Там такі ікони стояли! Він розповідав нам про ці незвичайні ікони: одна з них дісталася його сім’ї від Ганнібалів, пращурів Пушкіна.
— Є багато свідчень про духовний світ, явища, які не в змозі пояснити наука. Чи може зустріч із такими незрозумілими явищами та процесами послужити для вченого першим кроком на шляху до Церкви?
— Це залежить від людини — деякі можуть, а деякі ні. Адже техноцентризм у науці досі існує — багато хто вважає, що наука може все пояснити.
— Тоді чому шкільна педагогіка дотримується саме теорії Дарвіна?
— Психологія людини — це дуже цікава річ. За твердженням психологів, масі людей найлегше прищепити щось недобре. А коли одна-дві людини — такого вже не виходить. Тобто існує психологія натовпу. Ось теорія Дарвіна поки на цьому і тримається. До речі, багато вчених знають, що це липова теорія, але вони бояться: «Припустімо, я буду проповідувати іншу теорію — богословську. Тоді я можу позбутися фінансування на дослідження, можу навіть втратити місце і стати ізгоєм серед вчених».
Страх, страх… Просто страх — більше нічого.
— Звідки взялася теорія, що шість днів творіння — це шість геологічних епох? Чи не є це недовірою до слова Божого?
— Звичайно, перш за все — це заперечення Бога. Мовляв, усе розтягується на мільярди років і відбувається поступово, що абсолютно неможливо й за теорією ймовірності, й за термодинамікою — за багатьма факторами науки.
— Чому віруючі вчені відкрито не говорять про свою віру? Чому не свідчать перед світом?
— Ну, наприклад, Юрій Миколайович Квітницький-Рижов… Він ходив до церкви і був справді віруючою людиною. Але він статті на релігійні теми не писав, оскільки тоді не міг їх писати.
— Тоді він не міг. Але зараз же люди можуть писати?
— Є у мене колега, яка говорить, що вірить у Бога. Але при цьому вона «запрограмована» на теорію Дарвіна і богословськи зовсім неосвічена. Більше того — і не хоче нічого читати, вивчати, розуміти.
— У своїй книзі Ви пишете, що до XX ст. наука намагалася відповісти на питання «чому?», а у XX ст. — на питання «навіщо?».
— У науці шукали причинні зв’язки, але людина ніколи не замислювалася «навіщо?». Навіщо це відбувається? Для чого? Адже жодна наука, особливо точна, такі завдання перед собою не ставила. Але ж осмислення — це найголовніше: «Навіщо?».
— Які питання ставить наука у наш час?
— Наука ставить ті самі питання — «для чого?» і «навіщо?».
— Але відповідей поки що не знайшла…
— Якщо стати на позицію слова Божого — все зрозуміло. Людина повинна йти шляхом спасіння і заслужити Царство Небесне.
— А невіруючі вчені?
— У них зовсім інші цілі. Як вони самі кажуть: «Заробити якнайбільше грошей». Є вчені-кар’єристи. Коли при владі був Хрущов, виникло питання про поворот сибірських річок у зворотному напрямку. І був такий академік Жаворонков, який це «науково обґрунтував». Він був у фаворі.
— Але ж є все-таки вчені, які працюють заради науки?
— Є такі, але їх мало — зараз майже немає. Коли я ще працювала, був випадок: вийшла людина перед захистом доповідати на семінарі свою роботу. Ну, зазвичай навчаєш: «Сформулювати мету роботи». Керівник усе пояснив, але людина вийшла і сказала: «Мета роботи — захист кандидатської дисертації». Це дійсно була її мета.
— А чи не пов’язано це з тим, що тепер, в основному, фінансуються розробки в галузі інформаційних технологій, а не фундаментальні наукові дослідження?
— Так, кібернетика, інформатика і все інше. Про свою галузь я можу сказати одне — що в ній, в галузі науки про полімери, зараз жодних нових ідей немає — «пережовують» усе старе.
— Усі науки так розвиваються: доходять до певної точки, потім період затишшя, далі знову ривок. Полімерна наука у 40–70-ті роки XX ст. розвивалася дуже потужно, а зараз такого вже немає.
— У своїй книзі Ви цитуєте слова Ейнштейна: «Коли наука докладе всіх своїх основних зусиль і підніметься на свою головну вершину, вона знайде там релігію». То що гальмує науку, через що вона ще не зійшла на цю вершину? І чи всі, зійшовши на вершину, визнають справедливість цих слів?
— Наука, звичайно, йде до цієї вершини, але так, щоб досягти її, щоб усі прийшли до Бога — по-моєму, неможливо. Людина крокує-крокує і все-таки, не доходячи до вершини, десь зупиниться; кожна піднімається в міру своїх можливостей.
— Як невіруючі вчені пояснюють будову нервової системи, головного мозку, адже за складністю будови організм людини — це як маленький всесвіт?
— Вони посилаються на процес еволюції, вказуючи на розвиток від мавпи до людини. Мовляв, усе поступово формувалося протягом мільярдів років.
— А як же перший поштовх до життя — він-бо повинен був звідкись з’явитися?
— Еволюціоністи кажуть, що через мільярди років після того, як земля перестала бути гарячою, в сирих місцях на ній утворився, за їхнім висловом, «бульйон». У ньому чомусь знаходилися амінокислоти, а вони, у свою чергу, утворилися з азоту й водню, які були в атмосфері.
Якщо, знову ж, порахувати за теорією ймовірності, то ймовірність з’єднання таких окремих молекул в амінокислоту вже майже нульова. Ну, припустімо, в цьому «бульйоні» утворилися амінокислоти. Потім, під дією ультрафіолету, температури й вологості, ці амінокислоти перетворилися на білкові молекули. Ймовірність цього знов-таки дуже мала.
![]() |
Тетяна Есперівна Ліпатова в лабораторії ІЗНХ АН БРСР, Мінськ, 60-ті роки XX ст. |
— І далі не відновлювали?
— А чому у нас були гоніння на генетику? Тому що вона вказувала шлях до Бога. Всі наукові дослідження в цій сфері були у нас закриті й заборонені, через що постраждав такий великий генетик, як Вавилов. Його посадили у в’язницю, і там він помер. У ті роки я працювала в інституті хімічної фізики в академіка М. М. Емануеля. У нього була лабораторія з окислення органічних речовин. Емануель узяв до себе професора-генетика Раппопорта, якого переслідували.
— Чому за епіграф до своєї книги Ви взяли вислів Достоєвського: «Якщо б було, що істина поза Христом, то мені краще хотілося б залишатися із Христом, ніж з істиною»?
— Ці слова колись мене дуже вразили, тому я їх і обрала. Я згодна з Достоєвським.
— Якщо дивитися з православної позиції, то чи повинна сучасна наука протистояти посиленню зла і гріха у світі?
— Коли я займалася наукою, то не ставила якихось глобальних цілей. Я мала за мету, скажімо, з’ясувати, що відбувається в тій чи іншій хімічній реакції при формуванні певних молекул. Я хотіла зрозуміти, як це виходить.
— Тобто, Ви керувалися дослідницьким інтересом?
— Будь-яке явище має свої закони, і я хотіла в деяких із них розібратися. Мені було зрозуміло, що ці закони існують, але їх треба шукати. Ось я їх і шукала.
— Чи читав хтось із колег-науковців Вашу книгу «Наука і православ’я», і якщо читали, то як відгукнулися?
— Вони навіть відправили людину до Макаріївського храму, де продавалася книга, купили там 15 примірників і привезли до бібліотеки. Мені почали дзвонити й просити ще. Я запитую: «Чому такий інтерес до книги?». А мені відповідають: «Тому що такий інтерес до людей, які її написали» (сміється).
— Мабуть, Ваш авторитет вплинув і на їхній світогляд.
— Під час написання книги ми з Юрієм Сергійовичем виходили з того, що пишемо її для мирян. Там є деякі «наукові місця», але вони резюмовані зрозумілою мовою.
— А що б Ви сказали атеїсту?
— А що йому скажеш, коли він не хоче чути…
— А якщо він захоче почути?
— Тоді я, спершу, запитаю у нього, чому він заперечує існування Бога, коли є закони, згідно з якими йде розвиток і всесвіту, і природи. Закони є. А звідки вони взялися? Для вченого це найперше: ми закони не створюємо — ми їх шукаємо. Звідки вони?
— Атеїст скаже: «Природа створила».
— А що таке природа? (Сміється.) Ось так і почнеться.
Адже ці закони створив великий Розум. Адже який гармонійний всесвіт! А там нічого зайвого немає. Та взяти хоча б людину: коли почали вивчати будову людського тіла, спочатку в організмі знайшли 180, якщо я не помиляюся, рудиментарних органів, нібито непотрібних. До них належали і мигдалини, і апендикс, і вилочкова залоза. Але потім з’ясувалося, що у людини немає жодного рудиментарного органа. Як усе гармонійно та розумно!
Дехто каже, що неможливо створити всесвіт за шість днів. Але Бог всемогутній. Ось цього деякі й не можуть усвідомити. Віра — це велика справа. До речі, атеїзм — теж віра, віра в безбожництво. Якщо проведено експеримент, відтворюються результати, тоді ми, вчені, говоримо: «Ось це — є». А як можна поставити експеримент і довести або спростувати буття Боже? Адже прямих експериментів не поставиш — відтворюваності бути не може. Але у православних мільйон фактів, які свідчать, що Бог є. Це не доказ в науковому сенсі, але це підтвердження — і їх безліч у всіх галузях науки. У всіх!
Бесіду вела Анастасія Лаговська
Свежие записи
- Окончен курс обучающей программы «Методы арт-терапии в групповом, индивидуальном и семейном консультировании».
- Окончен курс обучающей программы «Методы арт-терапии в групповом, индивидуальном и семейном консультировании».
- Встреча с Женщинами уже случилась
- И пусть весь мир подождет!
- И пусть весь мир подождет!
Свежие комментарии
- Встреча с Женщинами уже случилась | Взаимодействие в кругу семьи к записи Елена Старынина
- Встреча с Женщинами уже случилась | Взаимодействие в кругу семьи к записи Елена Старынина
- vitalik к записи Арт-терапевтическая группа «Мужской Путь»
- vitalik к записи Арт-терапевтическая группа «Мужской Путь»
- Несколько вопросов «Про деньги» | Блог православного психолога к записи Елена Старынина
Архивы
- Май 2017
- Март 2017
- Февраль 2017
- Январь 2017
- Октябрь 2016
- Сентябрь 2016
- Июнь 2016
- Февраль 2016
- Январь 2016
- Декабрь 2015
- Ноябрь 2015
- Октябрь 2015
- Сентябрь 2015
- Август 2015
- Июль 2015
- Июнь 2015
- Май 2015
- Апрель 2015
- Март 2015
- Февраль 2015
- Январь 2015
- Декабрь 2014
- Ноябрь 2014
- Октябрь 2014
- Сентябрь 2014
- Август 2014
- Июль 2014
- Июнь 2014
- Май 2014
- Апрель 2014
- Март 2014
- Февраль 2014
- Январь 2014
- Декабрь 2013
- Ноябрь 2013
- Октябрь 2013
- Сентябрь 2013
- Август 2013
- Июль 2013
- Июнь 2013
- Май 2013
- Апрель 2013
- Март 2013
- Февраль 2013
- Январь 2013
- Декабрь 2012
- Ноябрь 2012
- Октябрь 2012
- Сентябрь 2012
- Август 2012
- Июль 2012
- Июнь 2012
- Май 2012
- Апрель 2012
- Март 2012
- Февраль 2012
- Январь 2012
- Декабрь 2011
- Ноябрь 2011
- Октябрь 2011
- Сентябрь 2011
- Август 2011
- Июль 2011
- Июнь 2011
- Май 2011
- Апрель 2011
- Март 2011
- Февраль 2011
- Январь 2011
- Декабрь 2010
- Ноябрь 2010
- Октябрь 2010
- Сентябрь 2010
- Август 2010
- Июль 2010
- Май 2010
- Апрель 2010
- Март 2010
Рубрики
- 111
- Cлово редактора
- Євтропія (Бобровнікова)
- Євтропія (Бобровникова)
- Ігор Рябко
- Ігор Сичов
- Інна Уманець
- іс полла еті деспота
- історія православ’я
- Ісус Христос
- АБК «София»
- Автор
- Актуально
- актуально
- Аліна Недашківська
- Александр Авдюгин
- Александр Анисимов
- Александр Ворсин
- Александр и Неонилла Ворсины
- Александр Иваницкий
- Александр Канивец
- Александр Семенович Филоненко
- Александр Ткаченко
- Александр Чайка
- Александра Швец
- Алексей Николин
- Алина Кудлай
- Алина Недашковская
- Алла Бартош
- Анастасія Бондарук
- Анастасия Бондарук
- Андрій Гор
- Андрій Дудченко
- Андрій Ткачов
- Андрій Ухтомський
- Андрей Гор
- Андрей Дудченко
- Андрей Ткачев
- Андрей Ухтомский
- Анонс
- Анонсы
- Антон Пешкін
- Антон Пешкин
- Архієпископ Василій (Кривошеїн)
- Архімандрит Маркел (Павук)
- Архіпастирські послання
- Архиепископ Василий (Кривошеин)
- Архимандрит Маркелл (Павук)
- Архипастырские послания
- аскетика
- атеизм
- біблеїстика у мережі
- Білорусія
- Без рубрики
- Без рубрики
- Белоруссия
- Бережная
- библеистика в сети
- библейская история
- Библия
- бизнес
- Благовірна княгиня Анна Новгородська
- Благоверная княгиня Анна Новгородская
- Блаженный Николай Псковский
- Богдан Огульчанский
- Богдан Огульчанський
- богословие
- богословское образование
- богословська освіта
- Богословсько-канонічна комісія
- богослов’я
- богослужіння
- богослужіння рідною мовою
- Богослужение
- Богослужение на родном языке
- Богоявление
- Богоявлення
- Борозенец
- в кругу семьи
- відатні постаті
- Відгуки читачів
- Відділ «Місія Церква і культура»
- Відділ з питань охорони здоров’я
- Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ
- Відділ у справах воїнів-інтернаціоналістів
- Відділ у справах пенітенціарної системи
- Відділ у справах сім’ї
- Віктор Науменко
- вічна пам’ять
- Валаамский монастырь
- Валаамський монастир
- Валерий Лялин
- Василий Гайдук
- Василий Костюк
- Василь Гайдук
- Василь Костюк
- веб-упражнения
- Великий піст
- Великий пост
- Великобритания
- Великомученик Феодор Стратилат
- Венгрия
- вера
- Вестник
- вечная память
- Взаємодія зі Збройними силами
- Видавничий відділ
- видатні особистості
- видатні постаті
- Видео
- Виктор Науменко
- Виталий Сидоркин
- Вища освіта і наука
- Владимир Моисеенко
- Владимир Осауленко
- Владислав Дятлов
- Владислав Софійчук
- Владислав Софийчук
- во здравие и спасение
- возвращаясь к написанному
- Возвращение святыни
- возрастная психология
- Володимир Моїсеєнко
- Волонтеры
- Вопрос–ответ
- вселенское православие
- Вселенське православ’я
- выгорание
- Выдающиеся личности
- Вячеслав Дарпинянц
- Гість редакції
- Георгій Гуляєв
- Георгий Гуляев
- Германия
- глаза
- гонения на христиан
- гость редакции
- Готовится в печать
- Гражданский брак
- Грузинская Церковь
- Грузинська Церква
- Грузия
- деньги
- Дивен Бог во святых своих
- Дивний Бог у святих своїх
- Дневник волонтeра
- добродетели
- Догматическое богословие
- Догматичне богослов'я
- дружба
- духовна освіта
- Духовная жизнь
- духовне життя
- духовний вимір
- духовное измерение
- духовное образование
- Евтропия (Бобровникова)
- Екатерина Билоконь
- Екатерина Лапшина
- Екатерина Усачева
- Еклезіологія
- Елена Головина
- Елена Скринник
- Женская группа
- Женщина в Церкви
- Жизнь Церкви
- Життя Церкви
- журналистика
- Журналистская мастерская
- Запитання-відповідь
- Запитання–відповідь
- Звіти голів Синодальних відділів Української Православної Церкви за 2011 рік
- Зверніть увагу
- зворотний зв’язок
- Здислав Шманьда
- Знаете ли вы что…
- Знаете ли вы…
- Игорь Рябко
- Игорь Сычов
- Игумен Лонгин (Чернуха)
- Иерей Иоанн Тронько
- Иисус Христос
- Инна Уманец
- интервью
- интервью
- интернет
- информация
- Ирина Барматова
- ис полла эти деспота
- Исповедь
- история
- История православия
- история церкви
- иудаизм
- июнь 2011
- Кінець світу
- Капеланське служіння
- Капелланское служение
- Катерина Білоконь
- Катерина Лапшина
- Катерина Усачова
- Керуючий справами УПЦ
- Київ православний
- Киев православный
- Кино
- Кинофестиваль Радонеж
- книга
- колонка автора
- колонка редактора
- Комісія з канонізації святих
- Комісія УПЦ у справах монастирів
- Комітет з біоетики та етичних питань
- коментар
- комментарий
- Конец света
- Константин Воздвиженский
- конфликты
- Костянтин Воздвиженський
- Креационизм
- Крещение
- кризис в отношениях
- Круглий стіл
- Круглый стол
- культура
- Кумранские рукописи
- Кумранські рукописи
- літературна сторінка
- літературна сторінка
- Лев Кудрявцeв
- Лев Кудрявцев
- Лекции
- Лист до редакції
- литература
- литературная страница
- Литургика
- Литургическая комиссия
- Личности
- Лонгин (Чернуха)
- Людмила Московчук
- Міжнародні новини
- Максим Мудрак
- Максим Талалай
- Максим Талалай
- Мала Церква
- малая церковь
- малые группы
- манипуляции
- Маркел (Павук)
- Маркелл (Павук)
- Мастерская
- медицина
- Международные новости
- Межиріцький монастир
- Межиричский монастырь
- методы
- Микола Лєсков
- Микола Терех
- Миколай Баранов
- Мирослав Гришин
- Миссионерская группа
- Миссионерская школа
- миссионерский тренинг
- Миссионерство
- Миссионерство и религиозное образование
- Миссия возможна
- Митрополит Владимир
- Митрополит Владимир Сабодан
- Митрополит Володимир
- Мифология игр
- Михаил Ломоносов
- Михаил Мазурин
- Михайло Ломоносов
- Михайло Мазурін
- Мнение
- Молодість небайдужа
- Молодость не равнодушна
- монастирське життя
- монастырская жизнь
- Монахиня Євтропія (Бобровнікова)
- Монахиня Евтропия (Бобровникова)
- Мормони
- Мормоны
- мотивация
- Мужская группа
- Мужские эмоции
- мужское мнение
- Мученик Або Тбіліський
- Мученик Або Тбилисский
- мученики
- мы
- Німеччина
- Ніна Пархоменко
- Нагородний відділ УПЦ
- наследие церковной истории
- Наталія Сорокопуд
- Наталия Сорокопуд
- Наталия Старова
- Наталия Шуткина
- Наталя Шуткіна
- наш современник
- наш сучасник
- наші святі
- Наші святині
- Наши святыни
- незвичайна традиція
- необычная традиция
- Неоніла Ворсіна
- Неонилла Ворсина
- Николай Баранов
- Николай Лесков
- Николай Терех
- Нина Пархоменко
- Нові книги
- Нові фільми
- новини події коментарі
- Новости
- новости события комментарии
- Новые книги
- Новые фильмы
- о. Думитру Станілоає
- Обрізання Господнє
- обратите внимание
- обратная связь
- Обрезание Господне
- обучение
- общество потребления
- Объявления
- Оксана Сідун
- Оксана Сидун
- Олег Алімов
- Олег Алимов
- Олег Карпенко
- Олексій Ніколін
- Олександр Іваницький
- Олександр Авдюгін
- Олександр Анісімов
- Олександр Ворсін
- Олександр Канівець
- Олександр Ткаченко
- Олександр Чайка
- Олександра Швець
- Олена Головіна
- Олена Скринник
- Ольга Девяткова
- Ольга Романчик
- Ольга Романчук
- Ольга Стоянова
- Ольга Стоянова
- Ольга Хоменко
- Ольга Хоменко
- Отдел по делам молодежи
- Отдел по опеке казачества
- Отдел по архитектуре и строительству
- Отзывы читателей
- отношение
- офіційно
- официально
- Официально
- Паломництво
- паломничество
- памятные даты
- память
- пам’ятні дати
- Парафіяльне життя
- Патріарх Іліля II
- Патриарх Илия II
- Патристика
- Пафнутій (Мусієнко)
- Пафнутий (Мусиенко)
- педагогіка
- педагогика
- писание
- письмо в редакцию
- повернення святині
- повертаючись до написаного
- події за кордоном
- подвижники благочестия
- Подвижники благочестя
- Политика
- пост
- потребитель
- Праведна Іуліанія Лазаревська
- Праведная Иулиания Лазаревская
- Праведний Симеон Богоприїмцем
- Праведный Симеон Богоприимец
- православие
- Православні ЗМІ
- Православні об’єднуються
- Православна журналістика
- Православна Церква Чеських земель і Словаччини
- Православная журналистика
- православная семья
- Православная Церковь Чешских земель и Словакии
- православний календар
- православний погляд
- православные объединяются
- Православные СМИ
- православный
- Православный взгляд
- православный календарь
- Праздник
- предание
- Представник УПЦ у Верховній Раді України
- Преподобні Сергій і Герман
- Преподобний Єфрем Сирін
- Преподобний Ілля Муромець
- Преподобний Іринарх
- Преподобний Антоній Великий
- Преподобний Кирил Новоєзерський
- Преподобний Прохор Лoбoдник
- Преподобномученица Евдокия Илиопольская
- Преподобные Сергий и Герман
- Преподобный Антоний Великий
- Преподобный Ефрем Сирин
- Преподобный Илия Муромец
- Преподобный Иринарх
- Преподобный Кирилл Новоезерский
- Преподобный Мартирий Зеленецкий
- Преподобный Прохор Лебедник
- приходская жизнь
- про святкування великодня
- Проблеми екології
- Проблемы экологии
- Просьба о помощи
- Протоієрей Ігор Рябко
- Протоієрей Андрій Ткачов
- Протоієрей Миколай Баранов
- Протоиерей Александр Авдюгин
- Протоиерей Андрей Ткачев
- Протоиерей Игорь Рябко
- Протоиерей Николай Баранов
- Прохання про допомогу
- Психологія
- психологии
- Психология
- психология
- Психология личности
- Психотерапевтическая группа
- публикации
- Пути Господни
- Рівноапостольна Ніна
- Равноапостольная Нина
- Радонеж
- развод
- Рай
- рассказы
- реальные истории
- Релігійна статистика
- Религии
- Религиозная статистика
- Религия
- Религия в Украине
- Репортаж
- Римская Церковь
- Римська Церква
- Родіон (Ларіонов)
- Родион (Ларионов)
- Румунська Православна Церква
- Румынская Православная Церковь
- сімейний ковчег
- Саєнтологія
- Сайентология
- Свідки Єгови
- Свидетели Иеговы
- свидетельство веры
- Своїми очима
- Своими глазами
- Свята вода
- Святая вода
- Святе Передання
- Святе Письмо
- Святитель Амвросий Медиоланский
- Святитель Василий Великий
- Святитель Климент Римский
- Святитель Сильвестр
- свято
- святые
- святые отцы об исповеди
- Священик Олександр Іонов
- Священное Писание
- Священное Предание
- Священномученик Власий
- Сектоведение
- Сектознавство
- семейные мероприятия
- Семейный клуб
- Семейный клуб
- семейный ковчег
- Семья
- семья
- Сергій Герук
- Сергей Герук
- Сидоркин
- Сильвестр (Стойчев)
- системная психотерапия
- Слово редактора
- служение
- смерть
- события за рубежом
- совет
- Сорокоуст
- Соціальне служіння
- Социальная психология
- социальное служение
- социальные сети
- социальные сми
- социология
- спадщина церковної історії
- спорт
- Сретение
- Старынин
- Статистика
- статистика
- Статьи
- Стрітення
- страсть
- сучасне богослов’я
- Тамара Зозуленко
- Тарасій Андрусевич
- Тарасий Андрусевич
- Татьяна Гончаренко
- ТВРОЧЕСТВО
- текст
- Тема номера: євхаристія
- тема номера: батьки і діти
- тема номера: благословение и проклятие
- тема номера: благословення і прокляття
- Тема номера: Возможно ли добро без веры?
- тема номера: духовна освіта
- тема номера: духовное образование
- Тема номера: Евхаристия
- Тема номера: исповедь и покаяние
- тема номера: отцы и дети
- тема номера: пост
- тема номера: праця душеспасенна
- тема номера: сім’я — гострі кути
- Тема номера: семья – острые углы
- Тема номера: сповідь та покаяння
- тема номера: Трійця
- тема номера: Троица
- тема номера: труд душеспасительный
- тема номера: церква і секта
- Тема номера: Церква та медицина
- Тема номера: Церква та наука
- Тема номера: Церковь и медицина
- Тема номера: Церковь и наука
- тема номера: Церковь и секта
- Тема номера: Чи можливе добро без віри?
- терапевтические сказки
- терапия
- Тетяна Гончаренко
- технологии
- Тимофій Кітніс
- Тимофей Китнис
- тренинги
- ТТ (Тренды теологии)
- Угорщина
- Узбекистан
- УПЦ
- Успенская Почаевская Лавра
- Учбовий комітет
- Филоненко
- форумы
- Франция
- Хай-тек христиане
- Хрещення
- христианская миссия
- Христианство в Италии
- Християнство в Італії
- християнська місія
- цвет
- церква і діти
- Церква і культура
- Церква і мистетство
- Церква і суспільство
- Церква та ЗМІ
- Церква та культура
- церковні свята
- Церковна культура
- Церковна православна газета UA
- Церковная культура
- Церковная православная газета RU
- Церковное искусство
- Церковные праздники
- церковные традиции
- церковь
- Церковь и дети
- Церковь и культура
- Церковь и общество
- Церковь и СМИ
- Цивільний шлюб
- Черноморец
- Чехия
- Чи знаєте ви що…
- Чи знаєте ви…
- Чудо
- Шляхи Господні
- Щоденник волонтера
- экзистенциальная психология
- экклезиология
- Юбилей Поместной Церкви
- Ювілей Помісної Церкви
- Юрій Крот
- Юридичний відділ
- Юрий Крот
- Юрий Лигун
- Япония
- Ярослав Шипов
- № 1 (299) січень 2012
- № 1-2 (275-276) січень 2011
- № 1-2 (275-276) январь 2011
- № 10 (260) Май 2010
- № 10 (260) травень 2010
- № 10 (284) май 2011
- № 10 (284) травень 2011
- № 11 (261) Июнь 2010
- № 11 (261) Червень 2010
- № 11 (285) июнь 2011
- № 11 (285) червень 2011
- № 12 (286) июнь 2011
- № 12 (286) червень 2011
- № 13 (263) Июль 2010
- № 13 (263) липень 2010
- № 13 (287) июль 2011
- № 13 (287) липень 2011
- № 14 (288) июль 2011
- № 14 (288) липень 2011
- № 15-16 (289-290) август 2011
- № 15-16 (289-290) серпень 2011
- № 17 (267) вересень 2010
- № 17 (267) сентябрь 2010
- № 17 (291) вересень 2011
- № 17 (291) сентябрь 2011
- № 18 (268) cентябрь 2010
- № 18 (268) вересень 2010
- № 18 (292) вересень 2011
- № 18 (292) сентябрь 2011
- № 19 (269) жовтень 2010
- № 19 (269) октябрь 2010
- № 19 (293) жовтень 2011
- № 19 (293) октябрь 2011
- № 2 (300) січень 2012
- № 20 (270) жовтень 2010
- № 20 (270) октябрь 2010
- № 20 (294) октябрь 2011
- № 21 (271) листопад 2010
- № 21 (271) ноябрь 2010
- № 22 (272) листопад 2010
- № 22 (272) ноябрь 2010
- № 23 (273) грудень 2010
- № 23 (273) декабрь 2010
- № 24 (274) грудень 2010
- № 24 (274) декабрь 2010
- № 3 (277) лютий 2011
- № 3 (277) февраль 2011
- № 3 (301) лютий 2012
- № 4 (278) лютий 2011
- № 4 (278) февраль 2011
- № 4 (302) лютий 2012
- № 5 (279) березень 2011
- № 5 (279) март 2011
- № 5 (303) березень 2012
- № 6 (280) березень 2011
- № 6 (280) март 2011
- № 7 (281) апрель 2011
- № 7 (281) квітня 2011
- № 8 (282) апрель 2011
- № 8 (282) квітня 2011
- № 9 (283) май 2011
- № 9 (283) травень 2011
- №1 (299) январь 2012
- №2 (300) январь 2012
- №3 (301) февраль 2012
- №4 (302) февраль 2012
- №5 (303) март 2012
Архивы
- Май 2017
- Март 2017
- Февраль 2017
- Январь 2017
- Октябрь 2016
- Сентябрь 2016
- Июнь 2016
- Февраль 2016
- Январь 2016
- Декабрь 2015
- Ноябрь 2015
- Октябрь 2015
- Сентябрь 2015
- Август 2015
- Июль 2015
- Июнь 2015
- Май 2015
- Апрель 2015
- Март 2015
- Февраль 2015
- Январь 2015
- Декабрь 2014
- Ноябрь 2014
- Октябрь 2014
- Сентябрь 2014
- Август 2014
- Июль 2014
- Июнь 2014
- Май 2014
- Апрель 2014
- Март 2014
- Февраль 2014
- Январь 2014
- Декабрь 2013
- Ноябрь 2013
- Октябрь 2013
- Сентябрь 2013
- Август 2013
- Июль 2013
- Июнь 2013
- Май 2013
- Апрель 2013
- Март 2013
- Февраль 2013
- Январь 2013
- Декабрь 2012
- Ноябрь 2012
- Октябрь 2012
- Сентябрь 2012
- Август 2012
- Июль 2012
- Июнь 2012
- Май 2012
- Апрель 2012
- Март 2012
- Февраль 2012
- Январь 2012
- Декабрь 2011
- Ноябрь 2011
- Октябрь 2011
- Сентябрь 2011
- Август 2011
- Июль 2011
- Июнь 2011
- Май 2011
- Апрель 2011
- Март 2011
- Февраль 2011
- Январь 2011
- Декабрь 2010
- Ноябрь 2010
- Октябрь 2010
- Сентябрь 2010
- Август 2010
- Июль 2010
- Май 2010
- Апрель 2010
- Март 2010
Рубрики
- 111
- Cлово редактора
- Євтропія (Бобровнікова)
- Євтропія (Бобровникова)
- Ігор Рябко
- Ігор Сичов
- Інна Уманець
- іс полла еті деспота
- історія православ’я
- Ісус Христос
- АБК «София»
- Автор
- Актуально
- актуально
- Аліна Недашківська
- Александр Авдюгин
- Александр Анисимов
- Александр Ворсин
- Александр и Неонилла Ворсины
- Александр Иваницкий
- Александр Канивец
- Александр Семенович Филоненко
- Александр Ткаченко
- Александр Чайка
- Александра Швец
- Алексей Николин
- Алина Кудлай
- Алина Недашковская
- Алла Бартош
- Анастасія Бондарук
- Анастасия Бондарук
- Андрій Гор
- Андрій Дудченко
- Андрій Ткачов
- Андрій Ухтомський
- Андрей Гор
- Андрей Дудченко
- Андрей Ткачев
- Андрей Ухтомский
- Анонс
- Анонсы
- Антон Пешкін
- Антон Пешкин
- Архієпископ Василій (Кривошеїн)
- Архімандрит Маркел (Павук)
- Архіпастирські послання
- Архиепископ Василий (Кривошеин)
- Архимандрит Маркелл (Павук)
- Архипастырские послания
- аскетика
- атеизм
- біблеїстика у мережі
- Білорусія
- Без рубрики
- Без рубрики
- Белоруссия
- Бережная
- библеистика в сети
- библейская история
- Библия
- бизнес
- Благовірна княгиня Анна Новгородська
- Благоверная княгиня Анна Новгородская
- Блаженный Николай Псковский
- Богдан Огульчанский
- Богдан Огульчанський
- богословие
- богословское образование
- богословська освіта
- Богословсько-канонічна комісія
- богослов’я
- богослужіння
- богослужіння рідною мовою
- Богослужение
- Богослужение на родном языке
- Богоявление
- Богоявлення
- Борозенец
- в кругу семьи
- відатні постаті
- Відгуки читачів
- Відділ «Місія Церква і культура»
- Відділ з питань охорони здоров’я
- Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ
- Відділ у справах воїнів-інтернаціоналістів
- Відділ у справах пенітенціарної системи
- Відділ у справах сім’ї
- Віктор Науменко
- вічна пам’ять
- Валаамский монастырь
- Валаамський монастир
- Валерий Лялин
- Василий Гайдук
- Василий Костюк
- Василь Гайдук
- Василь Костюк
- веб-упражнения
- Великий піст
- Великий пост
- Великобритания
- Великомученик Феодор Стратилат
- Венгрия
- вера
- Вестник
- вечная память
- Взаємодія зі Збройними силами
- Видавничий відділ
- видатні особистості
- видатні постаті
- Видео
- Виктор Науменко
- Виталий Сидоркин
- Вища освіта і наука
- Владимир Моисеенко
- Владимир Осауленко
- Владислав Дятлов
- Владислав Софійчук
- Владислав Софийчук
- во здравие и спасение
- возвращаясь к написанному
- Возвращение святыни
- возрастная психология
- Володимир Моїсеєнко
- Волонтеры
- Вопрос–ответ
- вселенское православие
- Вселенське православ’я
- выгорание
- Выдающиеся личности
- Вячеслав Дарпинянц
- Гість редакції
- Георгій Гуляєв
- Георгий Гуляев
- Германия
- глаза
- гонения на христиан
- гость редакции
- Готовится в печать
- Гражданский брак
- Грузинская Церковь
- Грузинська Церква
- Грузия
- деньги
- Дивен Бог во святых своих
- Дивний Бог у святих своїх
- Дневник волонтeра
- добродетели
- Догматическое богословие
- Догматичне богослов'я
- дружба
- духовна освіта
- Духовная жизнь
- духовне життя
- духовний вимір
- духовное измерение
- духовное образование
- Евтропия (Бобровникова)
- Екатерина Билоконь
- Екатерина Лапшина
- Екатерина Усачева
- Еклезіологія
- Елена Головина
- Елена Скринник
- Женская группа
- Женщина в Церкви
- Жизнь Церкви
- Життя Церкви
- журналистика
- Журналистская мастерская
- Запитання-відповідь
- Запитання–відповідь
- Звіти голів Синодальних відділів Української Православної Церкви за 2011 рік
- Зверніть увагу
- зворотний зв’язок
- Здислав Шманьда
- Знаете ли вы что…
- Знаете ли вы…
- Игорь Рябко
- Игорь Сычов
- Игумен Лонгин (Чернуха)
- Иерей Иоанн Тронько
- Иисус Христос
- Инна Уманец
- интервью
- интервью
- интернет
- информация
- Ирина Барматова
- ис полла эти деспота
- Исповедь
- история
- История православия
- история церкви
- иудаизм
- июнь 2011
- Кінець світу
- Капеланське служіння
- Капелланское служение
- Катерина Білоконь
- Катерина Лапшина
- Катерина Усачова
- Керуючий справами УПЦ
- Київ православний
- Киев православный
- Кино
- Кинофестиваль Радонеж
- книга
- колонка автора
- колонка редактора
- Комісія з канонізації святих
- Комісія УПЦ у справах монастирів
- Комітет з біоетики та етичних питань
- коментар
- комментарий
- Конец света
- Константин Воздвиженский
- конфликты
- Костянтин Воздвиженський
- Креационизм
- Крещение
- кризис в отношениях
- Круглий стіл
- Круглый стол
- культура
- Кумранские рукописи
- Кумранські рукописи
- літературна сторінка
- літературна сторінка
- Лев Кудрявцeв
- Лев Кудрявцев
- Лекции
- Лист до редакції
- литература
- литературная страница
- Литургика
- Литургическая комиссия
- Личности
- Лонгин (Чернуха)
- Людмила Московчук
- Міжнародні новини
- Максим Мудрак
- Максим Талалай
- Максим Талалай
- Мала Церква
- малая церковь
- малые группы
- манипуляции
- Маркел (Павук)
- Маркелл (Павук)
- Мастерская
- медицина
- Международные новости
- Межиріцький монастир
- Межиричский монастырь
- методы
- Микола Лєсков
- Микола Терех
- Миколай Баранов
- Мирослав Гришин
- Миссионерская группа
- Миссионерская школа
- миссионерский тренинг
- Миссионерство
- Миссионерство и религиозное образование
- Миссия возможна
- Митрополит Владимир
- Митрополит Владимир Сабодан
- Митрополит Володимир
- Мифология игр
- Михаил Ломоносов
- Михаил Мазурин
- Михайло Ломоносов
- Михайло Мазурін
- Мнение
- Молодість небайдужа
- Молодость не равнодушна
- монастирське життя
- монастырская жизнь
- Монахиня Євтропія (Бобровнікова)
- Монахиня Евтропия (Бобровникова)
- Мормони
- Мормоны
- мотивация
- Мужская группа
- Мужские эмоции
- мужское мнение
- Мученик Або Тбіліський
- Мученик Або Тбилисский
- мученики
- мы
- Німеччина
- Ніна Пархоменко
- Нагородний відділ УПЦ
- наследие церковной истории
- Наталія Сорокопуд
- Наталия Сорокопуд
- Наталия Старова
- Наталия Шуткина
- Наталя Шуткіна
- наш современник
- наш сучасник
- наші святі
- Наші святині
- Наши святыни
- незвичайна традиція
- необычная традиция
- Неоніла Ворсіна
- Неонилла Ворсина
- Николай Баранов
- Николай Лесков
- Николай Терех
- Нина Пархоменко
- Нові книги
- Нові фільми
- новини події коментарі
- Новости
- новости события комментарии
- Новые книги
- Новые фильмы
- о. Думитру Станілоає
- Обрізання Господнє
- обратите внимание
- обратная связь
- Обрезание Господне
- обучение
- общество потребления
- Объявления
- Оксана Сідун
- Оксана Сидун
- Олег Алімов
- Олег Алимов
- Олег Карпенко
- Олексій Ніколін
- Олександр Іваницький
- Олександр Авдюгін
- Олександр Анісімов
- Олександр Ворсін
- Олександр Канівець
- Олександр Ткаченко
- Олександр Чайка
- Олександра Швець
- Олена Головіна
- Олена Скринник
- Ольга Девяткова
- Ольга Романчик
- Ольга Романчук
- Ольга Стоянова
- Ольга Стоянова
- Ольга Хоменко
- Ольга Хоменко
- Отдел по делам молодежи
- Отдел по опеке казачества
- Отдел по архитектуре и строительству
- Отзывы читателей
- отношение
- офіційно
- официально
- Официально
- Паломництво
- паломничество
- памятные даты
- память
- пам’ятні дати
- Парафіяльне життя
- Патріарх Іліля II
- Патриарх Илия II
- Патристика
- Пафнутій (Мусієнко)
- Пафнутий (Мусиенко)
- педагогіка
- педагогика
- писание
- письмо в редакцию
- повернення святині
- повертаючись до написаного
- події за кордоном
- подвижники благочестия
- Подвижники благочестя
- Политика
- пост
- потребитель
- Праведна Іуліанія Лазаревська
- Праведная Иулиания Лазаревская
- Праведний Симеон Богоприїмцем
- Праведный Симеон Богоприимец
- православие
- Православні ЗМІ
- Православні об’єднуються
- Православна журналістика
- Православна Церква Чеських земель і Словаччини
- Православная журналистика
- православная семья
- Православная Церковь Чешских земель и Словакии
- православний календар
- православний погляд
- православные объединяются
- Православные СМИ
- православный
- Православный взгляд
- православный календарь
- Праздник
- предание
- Представник УПЦ у Верховній Раді України
- Преподобні Сергій і Герман
- Преподобний Єфрем Сирін
- Преподобний Ілля Муромець
- Преподобний Іринарх
- Преподобний Антоній Великий
- Преподобний Кирил Новоєзерський
- Преподобний Прохор Лoбoдник
- Преподобномученица Евдокия Илиопольская
- Преподобные Сергий и Герман
- Преподобный Антоний Великий
- Преподобный Ефрем Сирин
- Преподобный Илия Муромец
- Преподобный Иринарх
- Преподобный Кирилл Новоезерский
- Преподобный Мартирий Зеленецкий
- Преподобный Прохор Лебедник
- приходская жизнь
- про святкування великодня
- Проблеми екології
- Проблемы экологии
- Просьба о помощи
- Протоієрей Ігор Рябко
- Протоієрей Андрій Ткачов
- Протоієрей Миколай Баранов
- Протоиерей Александр Авдюгин
- Протоиерей Андрей Ткачев
- Протоиерей Игорь Рябко
- Протоиерей Николай Баранов
- Прохання про допомогу
- Психологія
- психологии
- Психология
- психология
- Психология личности
- Психотерапевтическая группа
- публикации
- Пути Господни
- Рівноапостольна Ніна
- Равноапостольная Нина
- Радонеж
- развод
- Рай
- рассказы
- реальные истории
- Релігійна статистика
- Религии
- Религиозная статистика
- Религия
- Религия в Украине
- Репортаж
- Римская Церковь
- Римська Церква
- Родіон (Ларіонов)
- Родион (Ларионов)
- Румунська Православна Церква
- Румынская Православная Церковь
- сімейний ковчег
- Саєнтологія
- Сайентология
- Свідки Єгови
- Свидетели Иеговы
- свидетельство веры
- Своїми очима
- Своими глазами
- Свята вода
- Святая вода
- Святе Передання
- Святе Письмо
- Святитель Амвросий Медиоланский
- Святитель Василий Великий
- Святитель Климент Римский
- Святитель Сильвестр
- свято
- святые
- святые отцы об исповеди
- Священик Олександр Іонов
- Священное Писание
- Священное Предание
- Священномученик Власий
- Сектоведение
- Сектознавство
- семейные мероприятия
- Семейный клуб
- Семейный клуб
- семейный ковчег
- Семья
- семья
- Сергій Герук
- Сергей Герук
- Сидоркин
- Сильвестр (Стойчев)
- системная психотерапия
- Слово редактора
- служение
- смерть
- события за рубежом
- совет
- Сорокоуст
- Соціальне служіння
- Социальная психология
- социальное служение
- социальные сети
- социальные сми
- социология
- спадщина церковної історії
- спорт
- Сретение
- Старынин
- Статистика
- статистика
- Статьи
- Стрітення
- страсть
- сучасне богослов’я
- Тамара Зозуленко
- Тарасій Андрусевич
- Тарасий Андрусевич
- Татьяна Гончаренко
- ТВРОЧЕСТВО
- текст
- Тема номера: євхаристія
- тема номера: батьки і діти
- тема номера: благословение и проклятие
- тема номера: благословення і прокляття
- Тема номера: Возможно ли добро без веры?
- тема номера: духовна освіта
- тема номера: духовное образование
- Тема номера: Евхаристия
- Тема номера: исповедь и покаяние
- тема номера: отцы и дети
- тема номера: пост
- тема номера: праця душеспасенна
- тема номера: сім’я — гострі кути
- Тема номера: семья – острые углы
- Тема номера: сповідь та покаяння
- тема номера: Трійця
- тема номера: Троица
- тема номера: труд душеспасительный
- тема номера: церква і секта
- Тема номера: Церква та медицина
- Тема номера: Церква та наука
- Тема номера: Церковь и медицина
- Тема номера: Церковь и наука
- тема номера: Церковь и секта
- Тема номера: Чи можливе добро без віри?
- терапевтические сказки
- терапия
- Тетяна Гончаренко
- технологии
- Тимофій Кітніс
- Тимофей Китнис
- тренинги
- ТТ (Тренды теологии)
- Угорщина
- Узбекистан
- УПЦ
- Успенская Почаевская Лавра
- Учбовий комітет
- Филоненко
- форумы
- Франция
- Хай-тек христиане
- Хрещення
- христианская миссия
- Христианство в Италии
- Християнство в Італії
- християнська місія
- цвет
- церква і діти
- Церква і культура
- Церква і мистетство
- Церква і суспільство
- Церква та ЗМІ
- Церква та культура
- церковні свята
- Церковна культура
- Церковна православна газета UA
- Церковная культура
- Церковная православная газета RU
- Церковное искусство
- Церковные праздники
- церковные традиции
- церковь
- Церковь и дети
- Церковь и культура
- Церковь и общество
- Церковь и СМИ
- Цивільний шлюб
- Черноморец
- Чехия
- Чи знаєте ви що…
- Чи знаєте ви…
- Чудо
- Шляхи Господні
- Щоденник волонтера
- экзистенциальная психология
- экклезиология
- Юбилей Поместной Церкви
- Ювілей Помісної Церкви
- Юрій Крот
- Юридичний відділ
- Юрий Крот
- Юрий Лигун
- Япония
- Ярослав Шипов
- № 1 (299) січень 2012
- № 1-2 (275-276) січень 2011
- № 1-2 (275-276) январь 2011
- № 10 (260) Май 2010
- № 10 (260) травень 2010
- № 10 (284) май 2011
- № 10 (284) травень 2011
- № 11 (261) Июнь 2010
- № 11 (261) Червень 2010
- № 11 (285) июнь 2011
- № 11 (285) червень 2011
- № 12 (286) июнь 2011
- № 12 (286) червень 2011
- № 13 (263) Июль 2010
- № 13 (263) липень 2010
- № 13 (287) июль 2011
- № 13 (287) липень 2011
- № 14 (288) июль 2011
- № 14 (288) липень 2011
- № 15-16 (289-290) август 2011
- № 15-16 (289-290) серпень 2011
- № 17 (267) вересень 2010
- № 17 (267) сентябрь 2010
- № 17 (291) вересень 2011
- № 17 (291) сентябрь 2011
- № 18 (268) cентябрь 2010
- № 18 (268) вересень 2010
- № 18 (292) вересень 2011
- № 18 (292) сентябрь 2011
- № 19 (269) жовтень 2010
- № 19 (269) октябрь 2010
- № 19 (293) жовтень 2011
- № 19 (293) октябрь 2011
- № 2 (300) січень 2012
- № 20 (270) жовтень 2010
- № 20 (270) октябрь 2010
- № 20 (294) октябрь 2011
- № 21 (271) листопад 2010
- № 21 (271) ноябрь 2010
- № 22 (272) листопад 2010
- № 22 (272) ноябрь 2010
- № 23 (273) грудень 2010
- № 23 (273) декабрь 2010
- № 24 (274) грудень 2010
- № 24 (274) декабрь 2010
- № 3 (277) лютий 2011
- № 3 (277) февраль 2011
- № 3 (301) лютий 2012
- № 4 (278) лютий 2011
- № 4 (278) февраль 2011
- № 4 (302) лютий 2012
- № 5 (279) березень 2011
- № 5 (279) март 2011
- № 5 (303) березень 2012
- № 6 (280) березень 2011
- № 6 (280) март 2011
- № 7 (281) апрель 2011
- № 7 (281) квітня 2011
- № 8 (282) апрель 2011
- № 8 (282) квітня 2011
- № 9 (283) май 2011
- № 9 (283) травень 2011
- №1 (299) январь 2012
- №2 (300) январь 2012
- №3 (301) февраль 2012
- №4 (302) февраль 2012
- №5 (303) март 2012