28-30 травня, по благословенню Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр на чолі паломницької групи Української Православної Церкви відвідав Святу Гору Афон.

29 травня, в день свята Вознесіння Господнього, митрополит Олександр очолив святкове богослужіння у Свято-Пантелеімонівському монастирі на Святій Горі Афон. Його Високопреосвященству співслужили священноігумен обителі архімандрит Ієремія (Алексін), братія обителі у священному сані та духовенство паломницьких груп.

У п’ятницю, 30 травня, на запрошення ігумена монастиря Ксенофонт архімандрита Олексія, митрополит Олександр звершив Божественну літургію у Соборному храмі цієї обителі. За богослужінням співав хор студентів Київських духовних шкіл, які також цими днями перебували паломницькою групою на Святій Горі Афон. За богослужінням митрополиту Олександру співслужили священноігумен монастиря Ксенофонт архімандрит Олексій, викладачі Київських духовних шкіл у священному сані та духовенство обителі. За богослужінням молилися ктитор Спасо-Преображенського Собору м. Києва Ігор Лисов та паломники.

Під час спілкування з ігуменом обителі після Божественної літургії митрополит Олександр особливо зазначив, що саме благословенням та сприянням архімандрита Олексія у жовтні 2013 року до м. Києва було привезено велику християнську святиню – десницю святого великомученика Георгія Побідоносця, що зберігається у монастирі. Також митрополит Олександр подякував отцю Олексію за любов до України та українських паломників, за гостинність, що він проявив, прийнявши у обителі Ксенофонт чисельну групу паломників з України.

У свою чергу ігумен обителі подякував митрополиту Олександру за його прибуття до обителі та урочисте богослужіння, звернувся зі словами настанови до студентів. На згадку про відвідини обителі він передав митрополиту Олександру ікону Спасителя, а кожному із студентів подарував іконки великомученика Георгія Побідоносця.

IMG_4838
IMG_4844
IMG_4848
IMG_4856
IMG_4868
IMG_4891
IMG_5028
IMG_5035
IMG_5050
IMG_5056
IMG_5068
IMG_5091
IMG_5108 - копия
IMG_5133
IMG_5149
IMG_5150

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика