17 червня Місцеблюститель Київської митрополичої кафедри відвідав жіночий монастир   на честь ікони Божої Матері «Відрада (Утішання)», що в с.Велика Вільшанка Васильківського району Київської області, де звершив освячення головного храму обителі.

Його Високопреосвященству співслужив будівничий обителі, намісник Київського Троїцького Іонинського монастиря, вікарій Київської Митрополії єпископ Обухівський Іона,  намісник Київського Архангело-Михайлівського Звіринецького чоловічого монастиря архімандрит Кассіан (Шостак) та братія Іонинської обителі.

Жіночий монастир у Великій Вільшанці заснований 2008 року, коли Священний Синод УПЦ на своєму засіданні 11 листопада прийняв рішення (Журнал №97) про відкриття жіночого монастиря на честь ікони Божої Матері «Відрада» («Утішання») в селі Велика Вільшанка Васильківського району Київської області.

Обитель, яка є подвор’єм Київського Троїцького Іонинського монастиря, побудована з елементами архітектури монастирів на Святій горі Афон. Архітектор монастирського комплексу — Ганна Дєнєжна.

Головний храм освячено на честь ікони Божої Матері «Відрада (Утішання)». Вівтар розписував відомий іконописець Олександр Рудой з Одеси.

Друга монастирська церква — в ім’я преподобного Іони Київського — поки що єдина в Україні, присвячена канонізованому в 1995 році засновнику монастиря на честь Святої Трійці в Києві.

Будівничий монастиря — єпископ Обухівський Іона. Настоятелька — ігуменя Арсенія (Воспянська).

У монастирі зберігаються частки мощей багатьох святих та списки шанованих ікон Богородиці, які прославилися чудесами на Афоні. Зокрема «Скоропослушниця», «Єлеоточива», «Відрада (Утішання)», «Троєручиця», а також Серафимо-Понєтаївська ікона «Знамення».

За богослужіннями звучить візантійський розспів — сестри обителі вивчають його під керівництвом насельника Іонинського монастиря архімандрита Афанасія, який закінчив курс церковного співу Афінського університету.

img_7441
img_7583
img_7599
vo_ad_1
img_7718
img_7737_0

За матеріалами сайту “Православіє в Україні”

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика