Даний захід було засновано з благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Народним Депутатом О. Фельдманом. У цьому заході неодноразово брали участь Блаженніший Патріарх Єрусалимський Феофіл ІІІ, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, ієрархи Православних Церков світу.

У цьогорічному заході взяв участь представник Вселенського Патріарха – архієпископ Іов (Геча),  митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій, митрополит Переяслав-Хмельницький  і Вишневський Олександр,  представники світових релігій та ін.

За результатами засідання було прийнято Резолюцію, у якій представники найбільших релігійних конфесій підтримали мирні ініціативи Президента Порошенка.

 

РЕЗОЛЮЦІЯ

 

Ми, учасники засідання Правління Київського міжконфесійного форуму, що зібралися у м. Харкові – представники християнських конфесій, іудейських та мусульманських громад, релігійні та громадські діячі з України та різних куточків світу, засвідчуємо спільне бажання сприяти відновленню миру в Україні.
Ми підтримуємо мирні ініціативи Президента України П. О. Порошенка, Верховної Ради, Уряду України та інші конструктивні пропозиції спрямовані на зупинення збройного протистояння на Сході України.
Перед обличчям всього світу ми засвідчуємо, що в Україні, як в минулі десятиліття, так і тепер, існує міжконфесійне та міжнаціональне порозуміння, а всі питання взаємовідносин вирішуються в дусі співпраць та толерантності.

Тому ми категорично відкидаємо будь-які спроби використовувати релігійні та національній гасла для розпалювання ненависті між людьми, для виправдання агресії та інших дій, спрямованих проти суверенітету і територіальної цілісності України.

Визнаючи правду однією з найвищих цінностей, ми вважаємо недостойним та засуджуємо розповсюдження неправдивої і фальшивої інформації про події в Україні.

Завдання релігійних лідерів, всіх віруючих та всіх людей доброї волі – сприяти відновленню миру в Україні.
Тому ми закликаємо релігійних лідерів світу – Вселенського Патріарха Варфоломія, Папу Римського Франциска, Московського Патріарха Кирила та всіх інших релігійних лідерів, а також всіх віруючих молитися про мир в Україні і всіма доступними засобами впливати на політиків і суспільство з метою зупинення кровопролиття на українській землі.

Підтримуючи єдність, територіальну цілісність і суверенітет України в її міжнародно визнаних кордонах, ми закликаємо всі країни без вийнятку поважати їх.

Закликаємо всіх, хто з порушенням законів України взяв до рук зброю, скласти її та перейти до мирного політичного діалогу.

Підтримуємо всі гуманітарні акції, спрямовані на полегшення долі вимушених переселенців, висловлюємо співчуття рідним і близьким загиблих, бажаємо здоров’я пораненим.

Наше засідання, в якому взяли участь високі представники міжнародних організацій, зокрема «Релігії за мир», яка працює у понад 90 країнах світу, Європейської ради релігійних лідерів та інших, є ще одним свідченням міжнародної солідарності з Україною. Сподіваємося, що спільними зусиллями релігійних та громадських лідерів України, за підтримки людей доброї волі у всьому світі, у найближчому майбутньому на українській землі знову запанують мир і порозуміння. Тому ми благословляємо всі зусилля, спрямовані на мир і єдність для України і віримо у їхній успіх.

 

Члени Правління Київського міжконфесійного форуму.

 

м.Харків, 22 червня 2014

IMG_6399
IMG_6405
IMG_6418
IMG_6423
IMG_6427
IMG_6431
IMG_6434
IMG_6438

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика