20 серпня в храмі Різдва Пресвятої Богородиці Києво-Печерської Лаври відбулася зустріч Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з ветеранами-афганцями, прихожанами Афонського подвор’я столиці.

Під час зустрічі Блаженніший Митрополит Онуфрій говорив, зокрема, про оновлення Держави, яке можливе в тому випадку, якщо українці будуть удосконалювати самих себе.

«Головна причина наших бід, які ми сьогодні переживаємо у своїй Вітчизні, в тому, що ми шукаємо мир, не удосконалюючи самих себе. Ми хочемо бачити нову Україну, нову Вітчизну, але себе ми не оновлюємо.

Можна мати, дійсно, нову країну, але це буде тільки за однієї умови, якщо ми станемо новими.

Якщо ми будемо старими, ми будемо говорити про новизну, про нову  Вітчизну, але її не може бути », – зазначив Митрополит Онуфрій.

«Щоб змінити себе, не потрібно робити багато чого, якихось звершень, просто треба всі наші обдарування від Бога, які ми маємо, очистити від гріха, і ми станемо кращими, світлими і новими», – сказав Блаженніший Владика.

«Бог судить не по нашим словам, а по нашим справам. Якщо наші справи зі словами з’єднуються, значить ми будемо православними. Якщо робити те, що противно православній вірі, значить обманювати себе самого, намагатися обдурити Бога, що неможливо», – підкреслив глава Церкви.

Предстоятель УПЦ подякував ветеранам-афганцям за допомогу Церкви та вручив пам’ятні подарунки.

«Я хочу подякувати вам, тим людям, які пройшли важкий шлях афганської війни, які бачили смерть лицем до лиця не один раз.

Ви допомагаєте Церкві зберігати те, що називається «Божий закон», «Божа правда». Якщо їх не буде – все зміниться, ми самі себе знищимо. Ми не зможемо жити, ми станемо звіроподібними і будемо поїдати один одного так, що й звірі ще будуть нам заздрити, що ми вміємо так робити», – зазначив Митрополит.

«Сьогодні найголовніша наша мета, щоб ми вдосконалювалися духовно. В шуканні Христа є ступені досконалості, але всі мають один вектор, один напрямок.

На якій би відстані не перебував – повернись до Нього обличчям і скажи: «Господи, нічого не хочу!  Хочу Тебе знайти! Тому що в Тобі щастя, в Тобі життя! В Тобі все світле, прекрасне, що може бути в житті людини!»

Христос ніколи не зраджує, не робить зло і ніколи не відвертається від людини. Ми відвертаємося від Нього.

Хочу побажати всім нам, щоб ми повернулися обличчям до Христа і в такому положенні звершували і свою земну ходу, яка теж має початок і має кінець », – підсумував Блаженніший Владика Онуфрій.

1408618709-6945
1408619567-8020
1408619872-1759

За матеріалами сайту «УНІАН-Релігії»

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика