Коли Господь Іісус Христос вийшов на земну проповідь, він повірив у Нього як Месію і став вірним Його послідовником. Пізніше праведник уві­йшов до числа Його 70-ти учнів для проповіді Євангелія по містах Ізраїлю. Після Вознесіння Христа він за жеребом став одним із 12-ти учнів Господа, зайнявши місце Іуди Іскаріотського, який зрадив Учителя (див.: Діян. 1: 15–26).

Апостол Матфій був родом з Віфлеєма. Основам Закону Божого праведник навчався у святого Симеона Богоприїмця.

Початок апостольської проповіді Матфія було покладено в Єрусалимі та Іудеї. Потім він разом з апостолами Петром та Андрієм Первозванним проповідував Воскреслого Христа в Антіохії Сирійській, Тіані, Синопі та Амасії. Під час третьої подорожі апостола Андрія святий Матфій був із ним в Едессі й Севастії. Праведник відвідав також землі західної частини Грузії та Македонії, постійно наражаючись на смертельну небезпеку, але Господь зберігав Свого угодника для подальшої проповіді.
Якось язичники схопили Матфія, посадили у в’язницю і змусили разом з іншими в’язнями випити отруєний напій. Проте апостол залишився живий і більше того — своєю молитвою зміг зцілити страждальців, що осліпли від отрути. Коли святий вийшов з ув’язнення, язичники хотіли знову схопити його, та він став для них невидимий.
Іншого разу, коли розлючений натовп намагався накинутися на Матфія, земля розверзлася і поглинула ворогів апостольської проповіді. Повернувшись в Іудею, праведник сотворив в ім’я Іісуса Христа таку кількість чудес, що багатьох навернув до християнства.
Тоді первосвящеником Іудеї був Анан, який ненавидів Христа і Його послідовників і наказав скинути з верхів’я храму апостола Якова, брата Господнього. Він же наказав схопити й Матфія, щоб привести в синедріон для розслідування його діяльності. Коли всі зібралися, первосвященик узяв слово й почав вимовляти хули на Господа. У відповідь апостол зміг переконливо довести, посилаючись на пророцтва Старого Заповіту, що Іісус Христос є істинний Бог, Месія, обіцяний Богом Ізраїлю, Син Божий, Єдиносущий Богу Отцю. За такі слова члени синедріону засудили Матфія на смерть. Сповідника вивели за стіни міста й побили камінням. Щоб приховати очевидне порушення закону, оскільки смертний вирок можна було винести людині тільки з дозволу римської влади, іудеї усікли вже мертвому апостолу голову як зраднику імператора. (Згідно з іншими даними, апостола Матфія розіп’яли на хресті. Деякі дослідники вважають також, що він помер у Колхіді (Грузія).) Смерть за Христа і вінець мученика апостол Матфій прийняв близько 63 р.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика