4 жовтня, в суботу після Воздвиження, віддання свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього, в день віднайдення мощей святителя Димитрія, митрополита Ростовського, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій, в 215-ту річницю заснування Харківської  єпархії,  звершив Божественну літургію в Свято-Благовіщенському кафедральному соборі міста Харкова.

За святковим богослужінням  йому співслужили:  митрополити —  Луганський і Алчевський Митрофан, Дніпропетровський  і Павлоградський Іриней, Черкаський і Канівський Софроній, Миколаївський і Очаківський Питирим, Харківський і Богодухівський Онуфрій, Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр, архієпископи —  Ізюмський і Куп’янський Єлисей, Івано-Франківський і Коломийський Пантелеімон, Городницький Олександр, єпископ Ірпінський Климент, духовенство єпархії та гості у священному сані.

По закінченні Євангельського читання Його Блаженство виголосив проповідь, в якій підкреслив велике значення християнських чеснот у житті людини і суспільства. “Християнське смирення відкриває людині пізнання волі Божої і набуття свого місця в світі, християнська любов перемагає зло. Живучи за заповідями Божими, слідуючи вченню Святої Церкви, повчанням священнослужителів, ми можемо знайти порятунок, подолати зло і біди, які переживає наш народ”, – зауважив Архіпастир.

За Божественною літургією Митрополит Онуфрій підніс молитву про мир та благоденство на Українській землі.

Наприкінці  богослужіння  Первосвятитель Української Церкви привітав єпископат, священнослужителів і вірних з 215-річним ювілеєм Харківської єпархії.

У своєму Архіпастирському слові Його Блаженство  закликав священнослужителів до подвигу терпіння, а віруючим побажав допомоги Божої, терпіння і молитви.

За ревне служіння Святій Церкві та з нагоди ювілею Предстоятель Української Православної Церкви нагородив митрополита Харківського і Богодухівського Онуфрія орденом святого рівноапостольного князя Володимира І-го ступеня.

Керуючий Харківською  єпархією митрополит Онуфрій від імені духовенства та вірних єпархії сердечно подякував Предстоятелю за візит і Первосвятительське благословення. На молитовну пам’ять владика Онуфрій підніс Його Блаженству Озерянську ікону Божої Матері.

Після відправи  Блаженніший Митрополит Онуфрій разом з єпископатом, духовенством та вірними пройшли Хресним ходом від Свято-Благовіщенського кафедрального собору до Свято-Покровського чоловічого монастиря.

Під час ходи підносилися молитви до Господа, Пресвятої Богородиці та святих угодників про милість, мир і заступництво православного народу.

Прощаючись з духовенством і мирянами,  Блаженніший Митрополит Онуфрій благословив усіх з балкона Архієрейської резиденції на території Свято-Покровського монастиря.

untitled (1 of 32)
untitled (4 of 32)
untitled (5 of 32)
untitled (10 of 32)
untitled (11 of 32)
untitled (13 of 32)
untitled (15 of 32)
untitled (17 of 32)
untitled (18 of 32)
untitled (19 of 32)
untitled (20 of 32)
untitled (20_1 of 32)
untitled (22 of 32)
untitled (23 of 32)
untitled (25 of 32)
untitled (28 of 32)
untitled (29 of 32)
untitled (30 of 32)
untitled (31 of 32)

За матеріалами Прес-служби Харківської єпархії

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика