(для дітей 10–12 років)

Мета уроку: розглянути духовний зміст підготовки до свята Різдва Христового як торжества відновлення нашої душі, віднайдення нею Богонемовляти Христа. Вміти ділитися цими знан­нями й переживаннями з іншими воцерковленими та невоцерковленими людьми. Виявляти творчий підхід, поділитися своєю радістю у справах милосердя.

Методичне забезпечення: різноманітні дитячі вироби на Різдво (з попередніх років) і творчість дітей вашої групи (вивчені раніше пісні, вірші, фрагменти різдвяного сценарію попереднього року, фото та спогади про минулі різдвяні свята тощо); чисті аркуші паперу й кольорові ручки або фломастери. 

Хід уроку

  1. Організаційний момент — 3 хвилини.
  2. Активізація опорних знань — 5–7 хвилин.

ЗАПИТАННЯ:

1) Згадайте, які є свята, пов’язані з появою нових святих? (День їхнього упокоєння, мученицької кончини, знайдення (перенесення) мощей, прославлення в лику святих).

2) А чи є свята, пов’язані з народженням святих? Назвіть їх (Різдво Іоанна Предтечі й Різдво Богородиці).

3) Чому ці свята відзначає Церква і як вони пов’язані зі ще одним святом Різдва, якому передує 40-денний піст? (Різдво Господа Іісуса Христа). Поміркуйте на тему «Три Різдва».

 ДОВІДКА

РІЗДВО ІОАННА ПРЕДТЕЧІ (24 червня/ 7 липня) — велике свято, встановлене на згадку про народження Іоанна Предтечі від праведних батьків — іудейського священика Захарії та його дружини Єлисавети (див.: Лк. 1: 5–25, 57–80).

РІЗДВО ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ (8/21 вересня) — дванадесяте свято, встановлене на згадку про народження Пресвятої Богородиці. Згідно із Переданням, благочестиві батьки Діви Марії, Іоаким та Анна, тривалий час не мали дітей і дали обітницю: якщо народиться дитина, то присвятять її Богові.

 РІЗДВО ХРИСТОВЕ (25 грудня/7 січня) — дванадесяте свято. Святу Різдва передує 40-денний Різдвяний піст. День напередодні Різдва — Різдвяний святвечір (строгий піст). Про Різдво Іісуса Христа див.: Мф. 1: 18, 2: 1; Лк. 2: 12.

  1. Бесіда із творчими завданнями — 35 хвилин.

ЗАДУМАЙТЕСЯ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА ЗЕМЛІ ЩОДНЯ…

Щодня хто-небудь на землі народжується або святкує день народження — свій, своїх батьків, своїх друзів або близьких. Та все ж є такий день народження, який особливо близький для багатьох людей на землі. Це — День Народження нашого Спасителя, Іісуса Христа!

 

  • Як ви гадаєте, скільки людей на Землі братимуть участь у цьому величному святі? (Кількість християн становить понад 2,1 млрд осіб — третя частина населення Землі. З них православних християн — 300 млн осіб.)
  • Скільки людей вірять в інші божества, а скільки людей не вірять взагалі й заперечують існування Бога?

Як же розповісти невіруючій людині про Христа, щоб вона захотіла прийти до Спасителя роду людського? Як розповісти про красу Різдва Христового? 

Далі читайте у друкованому вигляді № 23 (369) грудень 2014 с. 14im3903
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика