Суворість закону

У парламентських стінах готують до розгляду (у другому читанні) проект закону № 9135: він передбачає доповнення до Кримінального кодексу, які спрямовані на посилення боротьби зі злочинами у сфері статевих стосунків.

Таким чином, народні депутати мають ввести покарання за незаконний «обіг предметів порнографічного характеру», тобто за їх ввезення в Україну, розповсюдження з метою збуту чи проведення видовищних заходів. Винуватцям загрожує не лише штраф (від 850 до 5100 грн.), а й «подорож за ґрати» на термін до двох років. За втягнення неповнолітнього у такі дії — ув’язнення на термін від п’яти до десяти років, а за втягнення малолітнього — ув’язнення на термін від семи до 12 років (з позбавленням права обіймати відповідні посади чи займатися певною діяльністю).

Очевидно, цей підхід виправданий не лише з погляду земного закону. Якщо ми звернемо увагу на Закон Божий, то побачимо, що порушення шостої та сьомої заповідей («не вбивай» і «не чини перелюбу») однаково належать до найтяжчих гріхів. До речі, у старозавітну епоху за розпусту (перелюб) карали так само, як і за вбивство. Звичайно, сьогодні, як-то кажуть, часи вже не ті. Але законодавчі рамки для приборкання таких пристрастей усе-таки потрібно вводити.

У даному разі слід віддати належне народним депутатам, які враховують наші християнські традиції і турбуються про майбутнє українського народу. Тим більше що крім суто юридичних моментів є ще й психологічні. Наприклад, під час розповсюдження порнографічної продукції, дитина, яку втягують у цей злочин, може навіть не усвідомлювати наслідки таких діянь. Ясна річ, ці випадки потребують ретельного розслідування з боку правоохоронних і судових органів. У кримінальних справах варто звертати увагу на доволі суттєвий момент: навіть, якщо встановлено, що за розповсюдження порнографічної продукції підлітки отримували гроші (зокрема й за втягування інших дітей у цей «бізнес»), то навряд чи за такі дії їх варто настільки жорстко карати — шляхом позбавлення волі на великий термін.

Покарання має бути спрямоване, насамперед, проти організаторів порноіндустрії, розмах якої стає доволі небезпечним для нашого суспільства.

У тенетах Інтернету

На жаль, одне лише ухвалення законопроекту № 9135 не вирішує всіх проблем, пов’язаних із загрозою розбещення дітей. Окрім правових питань виникають й інші, які пов’язані із сучасними технологіями. Адже тотальне використання телекомунікаційної системи створює передумови для масового розбещення дітей за допомогою глобальної комп’ютерної мережі інтернет. Це стосується й розповсюдження численних порнографічних зображень і творів. Як стверджують експерти-криміналісти, такий вид злочинного «бізнесу» постійно омолоджується, стає більш жорстоким і витонченим. За даними психологів, часті демонстрації аморальних сюжетів призводять до суттєвих змін у світосприйнятті навіть дорослої людини. А що ж тоді казати про підлітків, у головах яких відбуваються справжні перевороти? Хіба ж вони будуть здатні створити повноцінні сім’ї?

Порнопродукція вигідна тільки для «бізнесменів», які отримують надприбутки (недарма ж цю сферу назвали порноіндустрією). Те, що для невеличкої групи людей є засобом збагачення, для всього суспільства стає величезним духовним збитком: на зміну моральним цінностям приходять аморальні. «Безвинні» порнографічні предмети і твори нагадують маленького черв’ячка, від підточування якого суспільство поступово загниває. Не лише дітям, а й дорослим уже важко протистояти спокусам «сексуальної революції», що заполонила численні сайти. Недарма ж кажуть, що порнографія страшніша за рак. Але чи багато людей задумується над цією небезпекою, підключаючись до світу інтернету?

З огляду на це нашим правоохоронним органам можна лише поспівчувати: яким чином вони боротимуться з такими злочинами у соціальних мережах? Питання, як-то кажуть, риторичне.

Камо грядеши?

Ми живемо в епоху, коли закони стають безсилими внаслідок падіння суспільної моралі. Те, що раніше вважалося ганьбою, тепер сприймається як «нова свобода». За останні 20 років «секс-просвіта» проникла в усі галузі життєдіяльності (від культури до реклами). Західна пропаганда нав’язує нашій молоді толерантне ставлення до усіляких сексуальних збочень і так званих «одностатевих шлюбів».

Якщо погортати сторінки в інтернеті, то в око впадатимуть рекламні банери, які закликають користувачів відвідати порнографічні сайти, що розмножуються наче таргани на смітнику. Отакий парадокс: нові (комп’ютерні) технології, що покликані служити на благо людства, перетворюються на джерела масової деградації суспільства. Останнім часом пошукові системи сигналізують про зростання перегляду порносайтів підлітками. При цьому новоспечені «моралізатори» продовжують уперто віщати: мовляв, навіщо пригнічувати таке «природне бажання» дитини… Куди ж мчить суспільство без духов­но-моральних орієнтирів? Складається враження, ніби нашу країну жбурнули у прірву пороку й без кінця закликають: геть усі обмеження і заборони! Однак чи потрібні народу такі права, що суперечать заповіді про любов до Бога і ближнього? Сьогодні для нас, як ніколи, актуальними є слова святого апостола Павла: уникайте блудодіяння; всякий гріх, що його чинить людина, є поза тілом, а блудник проти власного тіла грішить (1 Кор. 6: 18).

«Сюрпризи» євростандартів

За відмову від розпусти загрожує ув’язнення

У країнах Євросоюзу навчальна програма передбачає уроки «секс-просвіти» не лише для старшокласників, а й навіть для дітей молодшого шкільного віку. На таких заняттях нав’язують субкультуру ЛГБТ (лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів), а в разі протесту з боку батьків чиновники «від науки» загрожують штрафами й тюремними ґратами.

Особливо в цьому плані «уславилась» Німеччина. В інтернеті можна побачити вельми цікавий ролик: біля будівлі німецької в’язниці Ойгена Мартенса (батька багатодітної сім’ї) зустрічає група підтримки. Як з’ясувалося, він потрапив за ґрати через те, що його донька Меліта пропустила два уроки так званої «сексуальної просвіти». Спочатку батькам дівчинки надійшло повідомлення про сплату штрафу за відмову відвідувати такі заняття. Оскільки вони грошей не сплатили, справа дійшла до окружного суду. Внаслідок цього Ойгена засудили до ув’язнення строком на одну добу. «Це доволі дивне відчуття, коли тебе позбавляють свободи, заарештовують за те, у чому ти не винен, — сказав батько дівчинки. — Але день, проведений у в’язниці, вартий того, щоб про цей випадок дізналися інші люди».

Самі німці були в шоці від такого парадоксу: з одного боку, суд виніс вирок батькові, який виступив проти уроків з порнографічними матеріалами, з іншого — існують закони, що повинні захищати дітей від зіткнення з порнографією. Після того як Ойгена відправили до в’язниці (за вимушені прогули доньки), постало цілком демократичне питання: а чому, власне, самих батьків не запитали — чи бажають вони, щоб їхні діти відвідували такі уроки?

Нав’язування примусової освіти з присмаком розпусти грубо порушує права людини і руйнує сам уклад сімейного життя. З цієї причини на адресу німецької системи освіти лунає дедалі більше критики щодо уроків статевого виховання. В обов’язковій шкільній програмі ці заняття проводяться з четвертого класу. За допомогою барвистих ілюстрацій, навчальних відеопрограм і посібників учням розповідають про «Камасутру», одностатеві шлюби й сурогатне материнство.

У деяких школах Берліна уроки «сексуального виховання» можна зустріти навіть у першому та другому класах: за допомогою навчальних посібників (зміст яких здебільшого нагадує порнографічні журнали) малолітні дізнаються про різні способи розпусти. Збентежені батьки нерідко відмовляються відпускати своїх дітей на ці заняття. Але можновладці здатні вдаватися до найжорсткіших санкцій (не лише адміністративних, а й судових). Чомусь вони вперто не бажають усвідомлювати очевидну річ: така насильницька пропаганда розпусти може боляче вдарити по дитині зокрема й родині в цілому.

 Валентин Ковальський

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика