За повідомленням Преосвященнішого Миколая, єпископа Васильківського, вікарія Київської Митрополії, очолювана ним громада храму преподобних Антонія і Феодосія у м. Васильків стурбована намірами радикальних угрупувань провести 14 березня провокації з метою захоплення їхнього храму і силового переведення його у підпорядкування так званого Київського Патріархату. Як стало відомо парафіянам храму, саме на цей день у міському Будинку культури призначені збори громадських організацій, які не побажали себе ідентифікувати. Серед іншого, мета цих зборів полягає у створенні провокації для того, щоб імітувати вияв громадської думки і цим самим досягти захоплення храму преподобних Антонія і Феодосія та передачу його до рук розкольників. Не дивлячись на те, що «Київський Патріархат» досі не мав відношення до цього храму, напередодні провокації розкольниками було призначено свого настоятеля громади преподобних Антонія і Феодосія «Київського Патріархату» у м. Василькові.

Слід зазначити, що 5 березня 2015 року Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до Васильківського міського голови Сергія Сабова та депутатів Васильківської міської ради з проханням вжити заходів для недопущення загострення міжконфесійних відносин та збереження міжконфесійного миру серед жителів міста Василькова та області загалом.

Його Блаженство наголосив: «Нашим спільним обов’язком є недопущення раніше неіснуючої ворожнечі та збереження міжконфесійного миру серед жителів міста Васильків та області загалом». Він також підкреслив, що з урахуванням сумної тенденції віроломних захоплень храмів Української Православної Церкви деструктивно налаштованими провокаторами, такі прикрі інциденти можуть бути використані зовнішніми силами, які дестабілізують ситуацію в державі.

Два тижні раніше православних вірян Василькова збентежила звістка про бажання громади греко-католиків домагатися почергового богослужіння у старовинному храмі преподобних Антонія і Феодосія. Нові провокації за участю розкольників з «УПЦ КП» створюють враження наполегливих системних зусиль задля розпалювання міжрелігійної ворожнечі у Київській області, що підпадають під кваліфікацію Кримінального кодексу України.
Просмотров: 944

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика