Під час засідання Священного Синоду Української Православної Церкви від 1 квітня 2015 року його членами було розглянуто рапорт Преосвященного єпископа Джанкойського і Роздольненського Аліпія про утворення чоловічого монастиря на честь Преображення Господнього у Джанкойській єпархії (АР Крим).

Синод ухвалив рішення про відкриття обителі у смт. Роздольне Роздольненського району АР Крим, на місці парафії Спасо-Преображенського кафедрального собору.

«Всі три єпархії Криму – Сімферопольська, Феодосійська, Джанкойська – є частиною УПЦ. В церковно-юридичному плані нічого не змінилось. Підтвердження тому – відкриття нового монастиря Української Православної Церкви в Джанкойській єпархії, згідно рапорту єпископа Джанкойського і Роздольненського Української Православної Церкви Аліпія», – прокоментував рішення Священного Синоду керуючий справами УПЦ митрополит Антоній.

«Нова редакція статутів, затверджена Священним Синодом Української Православної Церкви, не передбачає жодних змін у праві власності на церковне майно у Криму. Більш того, за законодавством України УПЦ не є юридичною особою, тому вона не володіє і не розпоряджається майном. Власниками церковного майна у Криму є або єпархіальні управління, або конкретні релігійні громади. Саме вони як юридичні особи і розпоряджаються власним майном», – пояснив керуючий справами УПЦ.

Водночас митрополит Антоній зазначив, що «відсутність статусу юридичної особи у релігійних об’єднань призводить до того, що ми фактично не можемо ніяк вплинути на ситуацію з церковним майном у Криму».

«Кримські єпархії залишаються складовою частиною УПЦ, однак ми не маємо жодних юридичних важелів для захисту церковного майна у Криму», – зазначив владика.

«Перед нами постає більш глобальне питання – про характер державно-церковних взаємин в Україні. Нажаль, маємо визнати, що самі принципи державно-церковної взаємодії в Україні залишаються чітко не встановленими. У сфері взаємин між Церквою та державою більше непрозорого і незрозумілого, ніж чітко встановленого та врегульованого», – констатує митрополит Антоній.

Владика нагадав, що понад десять років тому Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій створила проект Концепції церковно-державних відносин в Україні.

«Однак, і досі це так і залишається проектом. Можливо, ми мали б замислитися над тим, щоб укласти між державою та релігійними конфесіями угоди, які б чітко встановлювали характер нашої взаємодії», – підсумував керуючий справами УПЦ.

За матеріалами інформаційної агенції УНІАН-Релігії
Просмотров: 429

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика