У п’ятницю, 11 грудня, з різницею в півгодини на сайті Київської міської ради було зареєстровано відразу дві петиції щодо збереження Києво-Печерської Лаври в юрисдикції Української Православної Церкви.

Петиция о передаче Лавры

Петиція під назвою «За проведення збору підписів громади міста Київ щодо збереження Києво-Печерської Лаври у підпорядкуванні канонічної Української Православної Церкви» була подана об 11:49.

На кінець дня документ зібрав майже 4 000 підписів.

Автор петиції — Сергій Крюков. У поясненні до документу зазначено (орфографію оригіналу збережено):

«Згідно ст. 35 Конституції України церква відділена від держави. Тому, вимагаємо припинити втягування Української Православної Церкви у політичні ігрища можновладців та закликаємо припинити спроби дестабілізувати ситуацію у релігійній сфері в Україні.

Будь-які спроби порушити питання про зміну юрисдикції Києво-Печерської лаври є провокацією, яка покликана розпалити міжрелігійне протистояння в державі. Тому, вимагаємо, щоб Києво-Печерська Лавра залишилася у підпорядкуванні Української Православної Церкви, єдиної канонічної православної церкви в Україні».

***

Інша петиція має назву «Про збір підписів киян щодо недопущення переведення Києво-Печерської Лаври до Київського Патриархату».

Зареєструвано документ о 12:16. Автор — Василій Волга.

«Пропонується міськраді прийняти рішення про початок збору підписів киян щодо недопущення переходу Києво-Печерської Лаври під юрисдикцію Філарета (Денисенко), — ідеться у поясненні. —

Як відомо, Філарет не є священником та не має жодного права здійснювати керівництво від імені Вселенської Православної Церкви, бо був підданий анафемі всіма православними церквами Світу. Допустити передачу Киево-Печерської Лаври до УПЦ Київського Патриархату означає позбавити не тільки киян, але і всіх українців можливості відправляти літургію в найбільший християнській святині України. Бо як тільки в Лавру зайдуть люди, що позбавлені апостольского права чинити таїнства, так православні християни втратять можливість Святого Причастя на цьому священному місті.

Крім того, втручання в життя церковної громади нашого міста неминуче призведе до зростання міжконфессійної напруги та ескалації насильства.

Ми, православні християни, церковна громада міста Києва, звертаємось до всіх вірних христових та до всіх Киян, які дбають про спокій та безпеку в нашому місті, і просимо підтримати цю петицію».

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика