3 жовтня у Печській Патріархії (Косово і Метохія) відбулася офіційна інтронізація Святішого Патріарха Сербського Іринея. За усталеною у Сербській Православній Церкві традицією, у Печській Патріархії проводиться офіційна Патріарша інтронізація за участю представників Православних Помісних Церков.
Святіший Патріарх Сербський Іриней обраний Предстоятелем Сербської Православної Церкви на Архієрейському Соборі 22 січня 2010 року. Його першу інтронізацію було звершено 23 січня у соборі Святих Архангелів у Белграді.

3 жовтня у храмі Святих Апостолів у Печській Патріархії було звершено Божественну літургію з урочистим чином інтронізації Святішого Патріарха Сербського Іринея.
Святішому Патріархові Сербському Іринею співслужили Блаженніший Архієпископ Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостом II, Блаженніший Митрополит Чеських земель і Словаччини Христофор, архієреї Сербської Православної Церкви, а також представники інших Православних Помісних Церков.
По завершенні співу Трисвятого митрополит Загребсько-Люблінський Іоанн і митрополит Чорногорський і Приморський Амфілохій тричі урочисто звели Святішого Патріарха Іринея на Патріарший трон на горньому місці. Після відпусту Божественної літургії митрополит Чорногорський і Приморський Амфілохій оголосив соборний акт про інтронізацію Святішого Патріарха Іринея і вручив йому Патріарший жезл і Патріаршу панагію із зображенням святого Савви, передану сербськими Первосвятителями ще з часів, коли король сербів, хорватів і словенців Олександр Карагеоргійович подарував її Святішому Патріархові Димитрію. Потім Святіший Патріарх Сербський Іриней був триразово зведений на кафедру святого Савви із правого боку від вівтаря.
Після цього Предстоятель Сербської Православної Церкви виголосив тронну промову. На завершення чину сербськими архієреями було підписано протокол про інтронізацію.
Серед присутніх на інтронізації був посол України в Сербії Віктор Недопас.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика