У наш час часто можна почути про відкриття того чи іншого благодійного фонду, проведення благодійної акції або ж наукової конференції на тему благодійності. Та все-таки не можна не визнати, що справ милосердя, виявлення співчуття до ближнього, а тим більше надання безплатної допомоги у нашому повсякденні катастрофічно бракує…
Нам доводиться лише дивуватися тій силі духу, твердості віри й чистоті помислів, явлених у своєму служінні світу святими мучениками, чудотворцями та безсрібниками Космою і Даміаном котрі жили у далекому III ст.

Праведники народилися у Римі. Мабуть, їх охрестили ще в ранньому віці, оскільки виховувала їх мати-християнка. Нам відоме її ім’я — Феодотія. Церква також причислила її до лику святих. Здобувши освіту, Косма і Даміан почали займатися лікарською справою, пам’ятаючи заповідь Христа про любов до людей. Святі володіли не лише високими професійними навичками, але й великим дерзновенням перед Богом, бо могли зціляти душевні і тілесні хвороби однією лише молитвою. Більш того, нам відомо, що вони так само успішно лікували і тварин! Житіє святих повідомляє нам про те, що брати провадили цнотливе, суворе життя і дали перед Богом обітницю здійснювати свою справу безмездно. Зрозуміло, що така діяльність братів-лікарів, які звершували зцілення ім’ям Христа, закликаючи всіх вірити в Нього як Істинного Бога, не могла не стривожити місцеву владу. Нагадаємо, що йдеться про III ст., коли язичництво було домінуючою формою релігії, і цей факт був затверджений законом.
Не важко собі уявити, що вплив Косми і Даміана на своїх сучасників був величезним. Їхньою діяльністю зацікавився сам імператор. Він хотів було навернути братів до віри предків, але отримав різку відмову і навіть сам був уражений хворобою як карою за своє наполегливе небажання визнати Христа Богом. Через якийсь час Косма і Даміан зцілили правителя і були з пошаною припроваджені на місце свого служіння.
Здавалося б, настав час торжества Істини. Сам імператор визнав правоту переконань лікарів-християн. Усі перешкоди були позаду, і можна було спокійно продовжити розпочату справу. Але Церква вшановує святих Косму і Даміана в лику мучеників. Чому? Виявляється, у цей самий час їхній учитель лікарського мистецтва пройнявся глибокою заздрістю до успіхів своїх учнів. І чим більша благодать сприяла у святому служінні Космі і Даміану, тим несамовитішим ставав їхній учитель. Якось він позвав братів, колись улюблених своїх учнів, у гори — нібито для збирання рідкісних лікарських трав. Зайшовши досить далеко, він убив їх, а тіла кинув у річку…
Святі мученики, чудотворці і безсрібники Косма та Даміан і нині продовжують своє служіння людям, зціляючи тих, хто звертається до них із твердою вірою і сподіванням на милість Божу.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика