Уперше — грецькою мовою
Ватопедський монастир, що на Афоні, видав I том “Зібрання творів” преподобного Максима Грека, передає “Седмица.Ru” з посиланням на сайт “Ромфея”.
Донині існували лише російськомовні видання творів цього православного святого, за походженням грека.

Видання присвячене 455-літтю від дня смерті святого Максима († 1556).
До першого тому увійшло 49 слів святого, а також його велика біографія, основана на російських і грецьких джерелах. Передмову до видання написав відомий грецький учений професор богословського факультету Афінського університету Димитріос Гоніс.
Святий Максим Грек народився 1470 р. у м. Арте (північно-західна Греція). Він здобув різносторонню освіту в Італії, де мав знайомство з багатьма видатними європейськими діячами епохи Відродження. Потому повернувся до Греції та 1507 р. у монастирі Ватопед на Святій Горі Афон прийняв чернецтво. 1515 р. Максима Грека відрядили на Русь, де він брав участь у перекладі богослужбових і духовних книг із грецької мови на російську. Через конфлікт із митрополитом Московським і всієї Русі Даниїлом був звинувачений у “єресі” і кинутий у в’язницю. Останні роки життя провів у Свято-Троїцькому Сергієвому монастирі, де й помер. У 1988 р. канонізований Руською Православною Церквою.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика