На церемонії був присутній президент країни
Освячення храму у Рейк’явіку відбулося 12 травня, повідомляє Седмица.ru. На церемонії був присутній президент Ісландії Олавур Рагнар Грімссон. Спільну молитву розділили члени делегації Держдуми Росії на чолі з віце-спікером Любов’ю Сліською, посол Росії Андрій Циганов та їхні численні співвітчизники.
На освяченні були присутні також голова лютеран Ісландії єпископ Карл Сігурбьорнссон, католицький єпископ країни П’єр Бушер, представники мерії та мешканці ісландської столиці.

У своєму зверненні до гостей церемонії Л. Сліська зазначила, що вибір святителя Миколая святим покровителем російської православної громади в Ісландії аж ніяк не випадковий. Святий заступник мандрівників і мореплавців користується особливою любов’ю у цій острівній державі.
У свою чергу президент Ісландії сказав, що освячення закладки російського храму «відкриває нову сторінку в історії ісландсько-російських відносин», і пообіцяв надавати парафії подальшу підтримку.
Історія руської парафії в Ісландії бере свій початок від 1995 р., коли митрополит Волоколамський і Юр’євський Питирим звершив тут першу Літургію і Таїнство Хрещення співвітчизників. У 2001 р. була створена Свято-Миколаївська парафія Московського Патріархату в Рейк’явіку. Регулярні богослужіння тут відбуваються з 2005 р. За цей час чисельність парафіян зросла від 97 до понад 400 людей.
Завдяки підтримці посольства РФ рішенням міської ради Рейк’явіка громаді було виділено ділянку для будівництва культурно-духовного центру для російськомовних співвітчизників, центром якого має стати перший в Ісландії православний храм. 29 квітня було підписано угоду про оренду ділянки. Нині ведеться робота над архітектурним проектом і пошук спонсора.
З благословення Святішого Патріарха Кирила відкрито спеціальний рахунок для збору пожертв на зведення храму.
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика