Священнослужителі Карельської єпархії РПЦ виявилися одними з перших на місці аварії літака під Петрозаводськом

Дванадцять людей, які брали участь у порятунку постраждалих в авіакатастрофі під Петрозаводськом, удостоєні нагород МНС Росії. Серед них — клірики Єкатерининської церкви священики Андрій Верещагін і Григорій Міхневич, які отримали медалі «За відвагу на пожежі», передає інтернет-портал «Православ’я і світ».

Отець Григорій відзначив на церемонії, що не бачить ніякого подвигу у своєму вчинку, але приймає нагороду як пам’ять про загиблих.

Священнослужителі Карельської єпархії, перебуваючи неподалік від місця аварії літака, почали надавати допомогу постраждалим. Коли стало ясно, що в результаті аварії загинули люди, священики звершили службу за упокій загиблих, а на ранок прибули до республіканської лікарні, де помолилися про якнайшвидше одужання постраждалих.

«Діставшись до місця події, — розповідає Григорій Міхневич, — ми зосередили свою увагу на пошуку живих людей та відправленні їх з місця аварії, оскільки горіло пальне й міг статися вибух. Ніякого страху не було. Було тільки бажання знайти якомога більше тих, які вижили, і витягнути їх. Напевно, в такий момент виробляється адреналін чи, можливо, щось ще змушує тебе не думати про страх. Крім того, не треба забувати, що в деякі дні ми проводимо по шість-вісім відспівувань. Можливо, менше шоку було у зв’язку з цими особливостями професії».

Як повідомила Лента.Ру, літак «Ту-134» авіакомпанії «РусЕйр» розбився в ніч на 21 червня під час посадки в аеропорту Петрозаводська. В умовах поганої видимості екіпаж почав заходити на посадку і після вимоги диспетчерів зайти на друге коло зіткнувся з землею. На борту літака перебувало 52 особи, у тому числі дев’ять членів екіпажу. 44 людини загинули під час аварії, ще троє померли в лікарні. П’ятьох, що вижили в авіакатастрофі, госпіталізовано.

 

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика