Религия копимизма получила признание в Швеции

Файлообмінна релігія — Церква Копімізма — отримує визнання в Швеції. Шведський уряд формально визнало «церкву», повідомляє Аnsar.ru.

«Церква Копімізма» (від англійського copy me — «копіюй мене») стверджує, що «копіактінг» — поширення інформації через її копіювання — рівноцінний релігійної службі.

«Духовний лідер» церкви заявив, що визнання є величезним кроком вперед, передає Бі-Бі-Сі.

Незадовго до Різдва шведське державне агентство Kammarkollegiet, що займається юридичними, фінансовими та адміністративними питаннями в країні, зареєструвало «Місіонерську Церква Копімізма».

«Нам довелося подавати документи три рази», — повідомив голова організації Густав Ніпе.

Церква, священними символами якої є комбінації клавіш CTRL + C (комбінація для копіювання) і CTRL + V (комбінація для вставки), не агітує за нелегальний обмін захищених авторськими правами файлами. Вона робить упор на відкритому поширенні знань для всіх.

Заснував церкву 19-річний студент філософії Ісаак Герсон. Він сподівається, що відтепер обмін файлами буде перебувати під релігійною захистом.

«Для Церкви Копізма інформація — святиня, а копіювання — таїнство. Інформація несе цінність, як сама по собі, так і тим, що в ній закладено. І цінність підвищується через копіювання. Тому, копіювання — основа для нашої організації та її членів», — заявив Герсон у своєму зверненні.

«Визнання нас Швецією — величезний ривок для всіх» накопичуємо «. Сподіваюся, це ще один крок до того дня, ми зможемо жити згідно з нашою вірою, не побоюючись переслідувань», — додав він.

Переглянути сайт церкви не представляється можливим з того моменту, як з’явилася новина про отримання організацією релігійного статусу. Бажаючим вступити до церкви пропонується повернутися на сайт через кілька днів, коли вщухне галас.

Незважаючи на інтерес громадськості до організації, експерти попереджають, що релігійний статус обміну файлами навряд чи допоможе впоратися з піратством в глобальній мережі.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика