Свята рівноапостольна цариця Єлена, матір першого в історії Римського імператора-християнина Костянтина Великого, відновила в Палестині зганьблені язичниками святі місця, пов’язані із земним життям Спасителя. Більше того, вона знайшла на Голгофі Хрест, на якому Спаситель прийняв Свою смерть. Усе своє життя рівноапостольна цариця збирала реліквії, пов’язані з життям Іісуса Христа, як безцінні скарби.

Нині мощі святої Єлени перебувають у крипті під вівтарем храму Сен-Ле-Сен-Жиль у  Парижі, а глава рівноапостольної — в соборі м. Тріра (Німеччина), там само, де зберігається і хітон Господній.

Чому ж хітон Господній, Його Терновий Вінець, пелени Богонемовляти і плат Богородиці, мощі волхвів і сандалії Спасителя знаходяться сьогодні в Європі? Це та багато інших запитань порушуються у фільмі-дослідженні «Скарби цариці Єлени».

Фільм створений спільними зусиллями Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (продюсер — протоієрей Георгій Коваленко), Паломницького центру УПЦ та Паломницького центру святого апостола Фоми в Німеччині. Завдяки відмінній роботі, здійсненній режисером Оленою Каретник, сценаристом Олександром Ворсіним, операторами Василем Григоряком та Леонідом Гудковим, ведучим Володимиром Теліженком, глядач побуває в багатьох містах Європи, де зберігаються християнські святині, дізнається про дивовижні історії знайдення шанованих в усьому християнському світі реліквій.

Рекомендується для перегляду широкій глядацькій аудиторії.

Олена Головіна
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика