Майкл Ріндер
Австралійцю Майклу Ріндеру — 56 років, 20 з яких він керував «страхітливою службою безпеки» «церкви саєнтології». У 2007 р. він покинув секту. Своє рішення Майкл Ріндер пояснив тим, що більше не міг миритися із тоталітарними методами керівництва організації. 

Але перше інтерв’ю він дав тільки у січні 2012 р. виданню «Süddeutsche Zeitung», російський переклад якого публікує інтернет-портал «Православ’я та світ».
За словами Майкла Ріндера, в секті назріли серйозні проблеми. Її керівництву перестають довіряти самі члени організації. Раніше такі випадки були поодинокими: 30 років тому секту покинув Джеральд Армстронг — колишній особистий секретар Хаббарда, про що він детально розповідав на зустрічах у Московському Православному Свято-Тихонівському гуманітарному університеті, остання з яких відбулася у травні 2011 р. Зараз же, згідно зі свідоцтвом Майкла Ріндера, питання до існуючих у секті методів виникають у багатьох рядових членів.
Поки складно говорити, наскільки достовірні прогнози Майкла Ріндера, але в будь-якому випадку «саєнтологія» має всі шанси перестати бути тоталітарним культом і поступово розпастися на дрібніші організації, щоб зрештою зникнути.
Підготував Олег Карпенко

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика