У кожній родині, зрозуміло, існують свої індивідуальні обставини і особливості. Однак, суть проблем, що осягають сім’ю в той чи інший період життя, частіше за все одна і та ж. Так і при народженні другої дитини є типові ситуації і стандартні помилки.
Концентрація уваги на новонародженому

Поява на світ ще однієїлюдинки — це завжди зміна життя всіх членів сім’ї. Народження другої дитини — навіть складніша ситуація, ніж народження першої. У цьому випадку найчастіше робиться наголос на тому, щоб підготувати дитину до появи братика або сестрички. Це теж не завжди легко в силу багатьох причин — вміння дорослих правильно піднести цю інформацію, особливостей характеру і сприйняття дитини і т.д.

При цьому часто батьки самі виявляються не підготовленими до виховання одночасно двох дітей. Народжується дитина — вся увага переключається на неї. Зрозуміло, навіть з чисто фізіологічного боку, новонароджений більше залежить від батьків, перш за все, від матері. Особливо, якщо перша дитина дошкільного або шкільного віку, і вже частково самостійна. Але що з нею відбувається в цей самий час, що коїться в її душі?

Старша дитина — на другому плані

Для старшої дитини маленька сестричка або братик в перші місяці виявиться чимось на зразок ляльки. У неї з’являться до малюка почуття інтересу, любові, своєрідної турботи. Ось тут і настає дуже тонкий момент, який повинні контролювати батьки – щоб почуття, що виникли, нікуди не пішли і не замінилися протилежними.

Але ситуація зазвичай виявляється далекою від ідеальної. Батьки кружляють над меншою дитиною, гості та родичі що приходять, приносять подарунки і приділяють увагу малечі. А що отримує старша дитина? Часта фраза: «Зроби це сам, ти ж вже дорослий!»

Старша дитина ж знаходиться в стані постійного стресу, починає ревнувати батьків до малюка. Спочатку виникає почуття образи, брак уваги. Потім почуття заздрості до новонародженого брата чи сестрички, яке з роками може розростися і зіпсувати на все життя відносини між дітьми.

Пошук вирішення таких проблем

Зрозуміло, жодна нормальна мати не стане обділяти дитину увагою свідомо. В цьому і полягає складність даної ситуації — батьки просто не помічають за собою, що всі свої сили і ніжність направили на новонародженого. Тому зверніть увагу на досвід інших родин, щоб спробувати подивитися на себе з боку.

В цій ситуації є два варіанти розвитку подій в правильному руслі.

Перший варіант. Повинен підключитися тато і частково, по можливості, інші родичі, щоб забезпечити турботу старшій дитині.

Другий варіант. Потрібно, щоб старша дитина допомагала мамі з молодшою. В цьому випадку вона, що називається, при справі, у неї виникає відчуття потрібності, і заодно — спілкування з малечею. Увага мами розподіляється вже не тільки на меншу, але і на старшу дитину.

В ідеалі — потрібно поєднати і перше, і друге. Головне, щоб у новій ситуації перша дитина не відчувала себе покинутою, непотрібною, нелюбимою…

Пустощі і надмірне втручання родичів

Є в цій ситуації і ще один підступний момент. Бабусі та дідусі, жаліючи старших дітей, починають проявляти зайву активність в їх вихованні. Тільки от нестачу материнського піклування замінюють пустощами, вседозволеністю, повною відсутністю будь-яких заборон, правил.

У підсумку це призводить до того, що діти перестають слухатися батьків, стає набагато важче їх контролювати. Давайте будемо уважніше ставитися до своїх вчинків і з користю для себе постараємося застосувати чужий досвід, щоб у наших родинах панували тільки мир, любов і взаєморозуміння!

А до появи третьої дитини подібні складнощі будуть вже позаду!

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика