У недільній школі при Покровському кафедральному храмі м. Луцька у період Великого посту діти моляться до Господа у Псалтирні, яка знаходиться у стінах Волинської духовної семінарії.

«Пустіть дітей і не забороняйте їм приходити до Мене, бо таких є Царство Небесне» (Мф. 19,14). – наголошував Своїм учням Господь Іісус Христос. А тому весь викладацький склад недільної школи вирішив залучати вихованців школи не лише до вивчення основ християнства, але й до молитви. Тим більше, що у стінах Волинської духовної семінарії вже не один десяток років продовжується благочестива православна традиція читання Неусипної Псалтирі у період Великого посту.

Молитва – це розмова з Богом. І лише справжня, щира молитва може бути почута Господом. А що може бути чистішим за дитячі невинні серця? А що може бути трепетнішим за маленьку дівчинку, яка, не знаючи молитов і не вміючи читати, своїми словами на колінцях звертається до Господа? Тому вихованці школи, в кінці кожного заняття йдуть зі своїм учителем у Псалтирню, де моляться до Господа, Божої Матінки, святих угодників і просять для себе, своєї сім’ї, друзів, учителів, усіх православних християн духовного і тілесного здоров’я, радості, миру, любові, злагоди, благополуччя та Божої допомоги, щоб зустріти свято над святами – Пасху Христову.
Кожна дитина має можливість не лише прочитати імена своїх рідних – померлих і живих, але й поставити за них свічку, і разом із викладачем і своїми друзями по недільній школі заспівати волинським наспівом «Господи помилуй», прочитати молитви, зробити поклон перед Всевишнім.
Як не дивно, але діти не приховують своєї радості та задоволення від спільних молитов у Псалтирні, де справді панує особливий духовний настрій, який відчуває кожна людина, що відвідує цю молитовну кімнату.
«Діти повинні змалечку привчатись до молитви. Бо в молитві надія і сила, стане легшою всяка дорога, і з молитвою ти будеш щасливий!» – наголосив дітям керівник недільної школи ієромонах Ілля (Вишневський) словами одного православного псалма.
Навіть самі семінаристи, які несуть послух цілодобового читання Псалтирі, у приватних розмовах зізнаються, що діти, коли моляться, надають їм наснагу для подальшого читання і спонукають ревно нести покладений на них послух.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика