Масштабним благодійним фестивалем духовної пісні «Волинський благовіст» в єпархії розпочнуть святкування 1025-річчя Хрещення Русі. Благословив проведення заходу, головна мета якого збір коштів для обездолених дітей, та особисто долучився до нього Блаженніший Митрополит Володимир.
Про те, яким буде четвертий фестиваль, «Православію в Україні» розповів його керівник та натхенник, голова інформаційно-просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

– Отче, цьогорічний фестиваль матиме якісь особливості?
– Всеукраїнський фестиваль духовної пісні «Волинський благовіст» відбувається вже вчетверте. Минулого року на стадіоні «Авангард» виступали відомі артисти: Володимир Гришко, Павло Дворський, Ніна Матвієнко, інші зірки української естради, а також гості з Білорусії. Цього року до фестивалю обіцяли приєднатися колективи із Польщі, Словаччини, Греції і Росії.
Окрім того, що Його Блаженство благословив проведення IV Всеукраїнського фестивалю, Владика і сам долучився до нього певною лептою. Тільки зробив це по-євангельські – не вказавши, яка це сума, просто передав кошти для тих обездолених дітей, для яких Волинська єпархія постійно організовує подібні соціальні заходи.
Цей захід – один із початкових з нагоди святкування 1025-річчя Хрещення Русі. Планується залучити велику кількість людей, благодійників. Сподіваємося, що зберемо велику кількість коштів, щоб допомогти тим людям, які чекають на допомогу саме від Церкви. Це по-перше.
По-друге, Його Блаженство благословив взяти Почаївську ікону Божої Матері з Почаївської гори. Справа в тім, що у зв’язку зі святкуванням 1025-річчя Хрещення Русі ми плануємо об’єднати дві єпархії – Волинську і Володимир-Волинську – і провести хресний хід із святинею, яку шанують в усьому світі, а особливо у нас на Волині.
І найбільшою радістю є те, що Його Блаженство через теле- і радіопередачі благословив волинян і волинського митрополита на добрі справи і привітав з Великоднем. Так що волиняни зможуть побачити запис Його Блаженства.
– Чи змінився формат фестивалю за цей час?
– Фактично в цьому році IV Всеукраїнський фестиваль духовної пісні «Волинський благовіст» буде міжнародним. Але ми його сьогодні так ще не називаємо, тому що люди, які нам допомагають, схиляються до тієї думки, що ми можемо назвати його таким тільки тоді, коли в нас будуть ці колективи. В цьому році пообіцяли приєднатися колективи з Польщі, Словаччини, Греції, Росії. Тому хочемо вийти на міжнародний рівень проведення таких фестивалів.
– Щороку ви збираєте кошти для обездолених дітей. Можете сказати, яку допомогу отримав конкретний дитячий заклад?
– Якщо взяти наш зимовий фестиваль, то зібрані під час його проведення кошти ми направляємо в усі сиротинці. Владика розподіляє по 12-20 тис. грн. на кожен сиротинець Волинської області. Приїздять директори цих сиротинців, представники фонду, котрі опікуються дітьми, і ці кошти розподіляються між закладами.
А що стосується літнього фестивалю на стадіоні «Авангард», то під час його проведення ми дійшли думки, що кошти не варто роздавати, варто допомагати сім’ям побутовою технікою. Ми заїжджаємо у сім`ю, бачимо, що їм необхідно – пральна машина, холодильник чи духовка, чи ще щось – маю на увазі щось коштовне. А потім привозимо людям, не розповідаючи, від кого це і що це.
Бувають навіть курйозні випадки, коли ми привозили побутову техніку людям із вадами слуху і не мали змоги їм пояснити, що це таке. Коли люди дізнавалися, що це від Церкви, митрополита, що це наша єпархія, то просто плакали від радості. І бачачи сльози на очах цих людей, на серці завжди була радість – радість Воскресіння Христового.
– Чи є якась звітність, куди і на що йдуть кошти, чи хтось вас перевіряє?
– Ви знаєте, насамперед, ми звітуємо перед Богом. Але владика завжди веде кошторис. І коли ми передаємо кошти, звичайно, показуємо журналістам – підписані (кому і скільки) конверти лежать просто на столі. Коли купується побутова техніка, звичайно, є звітність, скільки цієї техніки було куплено, скільки передано сім`ям.
Але, якщо порахувати, скільки ми допомагаємо таємно протягом року, не афішуючи перед ЗМІ, то таких фестивалів, напевне, треба було б провести 10. Тобто, таємно відбувається значно більше. І тільки для того, щоб залучити благодійників, ми проводимо ось такі концерти.
Протягом року ми постійно возимо побутову техніку. Наприклад, минулого року було зібрано 260 тис. гривень, за які було придбано побутову техніку кризовим сім’ям. Протягом року допомогу отримали понад 100 сімей.
– Звідки у вас стільки благодійників?
– Благодійники бачать, на що і куди йдуть кошти, тому їх кількість не зменшується, а навпаки ще більше й більше людей хочуть.
Ми також збираємо кошти з усіх парафій, люди за тиждень залишають пожертви саме для цього концерту. Допомагають коштами і бізнесмени, а вже явно дякуємо чи нагороджуємо вже під час концерту. Долучаються обласна і міська ради. Навіть артисти отримують невеличкий гонорар. Наприклад, Павло Дворський третю частину свого гонорару взяв і повернув, сказавши, що ці кошти дітям більш потрібні ніж мені.
– Наскільки збільшується кількість пожертв із року в рік, порівняно з першим і четвертим фестивалем?
– Ну, от дивіться, під час першого фестивалю ми зібрали – 160 тис. грн., другого – 220, а третього – 260 тис. грн. Сподіваюся, буде більше, хоча я не буду сумувати, якщо зберемо й меншу суму. Неважливо, скільки коштів, важливо, з яким настроєм ми проведемо фестиваль, який подаруємо настрій іншим. Головне для нас — нагадати людям, що ми маємо бути милосердними, що ці нужденні дітки потребують не грошей чи подарунків, а нашої турботи. Їм потрібні тато і мама.
Бесіду вела Юлія Комінко

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика