Видавництво «Дух і Літера» запрошує на “ДЕНЬ ПАРАДЖАНОВА”, що відбудеться в неділю, 22 вересня, о 19.00, на Літературному майданчику Гогольfest-2013.
Подію відкриє презентація двох нових книг видавництва “Дух і Літера”: художнього альбому “Сергій Параджанов. Колаж. Асамбляж. Предмет” та збірки статей “Экранный мир Сергея Параджанова”.
Видання представлять упорядники – Діана Клочко та Юрій Морозов. На презентації відбудеться показ документальних фільмів:
“Ніч у музеї Параджанова” (режисер Роман Балаян) і “Небезпечно вільна людина” (режисер Роман Ширман).
Ведучий зустрічі – Леонід Фінберг.
Вхід на Гогольфест – 20 грн.

Ніч у Музеї Параджанова (Україна, 1998 рік)Автор сценарію та режисер: Роман Балаян Оператор: Микола Мандрич Музика: А. Курилевич, С. Мікус, Г. Соммерс, В. Храпачов, давня японська музика Мова: без слівРоман Балаян 1998 року зняв двадцятихвилинну кінострічку «Ніч у музеї Параджанова». Ця картина є своєрідною даниною режисера своєму вчителеві. Приміщення порожнє, у тому сенсі, що людей у ньому немає, але предмети живуть своїм особливим життям доти, поки не прокричить півень. До того ж, «прокричить» той, що зібраний Параджановим бозна з якого підручного матеріалу.Відчуття, що вночі тут гуляє вітер, гортає сторінки книг. Лунає дзвін скла, що б’ється, добре, що колажів із уламків колишніх розкішних сервізів тут достатньо. Ляльки сидять на рамах, звісивши ноги, так само, як й у денному світлі, проте щось містичне в них з’являється, смертоносне. А поруч сам Параджанов, вмонтований у чуже життя, в еполетах чи навіть з людьми минулих епох. Запалюються світильники, можливо, навіть гасові лампи, – все, як любив Параджанов. Але ось світає, кімнати наповнюють промені сонця, все змінюється. Небезпечно вільна людина (Україна, 2004) Автор сценарію: Сергій Тримбач за участі Романа ШирманаРежисер: Роман Ширман Оператор: Едуард Тімлін Художники: Радна Сахалтуєв, Артем Сухарєв Виробництво: Національна кінематека УкраїниАвтори сценарію «виліпили» цю кінострічку як багатошаровий пиріг. До оповідань та байок Параджанова про самого себе, до всіляких анекдотів із вуст люблячих друзів (зокрема й тих, які відбували з ним строк в одній зоні) додано два коментарі: закадровий текст, з іронічною невимушеністю промовлений режисером фільму, та рухомі мультиплікаційні картинки, що дотепно пародіюють параджанівські міти й сюжети. Маленькі смішні мальовані чоловічки зменшують будь-який пафос у зародку, клеять дурня, підморгують, передражнюють і відверто веселяться (чудова робота художників). У результаті фільм вийшов жвавий, легкий і вишуканий. Умовний, як східний тост. І, знову ж таки, як східний тост, самодостатній. Йому треба просто радіти. Не мудрувати, не препарувати його, а як на доброму застіллі додавати власні небилиці про легендарного митця.Документальний фільм «Небезпечно вільна людина» отримав низку нагород, зокрема: Головний приз Відкритого фестивалю документального кіно «Росія» (2006), Приз міжнародного кінофестивалю документального кіно «Контакт» (Україна), премія ім. Ф. Соболєва, Приз «За кращу режисуру» Міжнародного фестивалю документальних фільмів «Кінолітопис» (2005) та ін.

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика