Вона жила в убогій хижці, яку сама і змайструвала біля вершини високої кручі на березі моря. За погожої днини, сидячи у своїй халупці, праведниця спостерігала за береговою лінією Уельсу, вигляд якого після багатоденного шторму й заливних дощів особливо милував око подвижниці.

Свята Морвенна була однією з багатьох дочок короля Брихана. Певний час праведниця жила в Ірландії, де здобула хорошу освіту, після чого переїхала на рідний острів. Вона вирішила остаточно залишити все мирське й оселилася подалі від людей на південно-західному узбережжі Британії, в Корнуолі, у містечку Хеннакліфф, що в перекладі означає «Вороняча круча». Невдовзі подвижниця розпочала власноруч будувати храм. Каміння, з якого мав постати храм, лежало далеко від її оселі. Спершу Морвенні треба було зійти з кручі на берег моря, а потім, узявши каменюку, витягти її на самісіньку верхівку. Але така виснажлива праця аніскільки не зупинила подвижницю. Одного разу, коли Морвенна тягла чергову каменюку, підтримуючи її головою, вона зупинилася перепочити. Й у цей момент сталося чудо: раптово біля її ніг забило джерело води. З плином часу на тому місці був побудований храм. 
В останні дні життя Божої угодниці її відвідав рідний брат — святий Нектан із Хартленда. Він і став єдиним свідком смерті Морвенни. Коли праведниця помирала, Нектан допоміг їй підвести голову, аби вона змогла востаннє помилуватися обрисами рідних берегів. Точна дата кончини святої Морвенни не збереглася. Відомо тільки, що це відбулося на початку VI ст. На згадку про Корнуольську самітницю містечко Хеннакліфф згодом перейменували в Морвенстоу.

Підготував Андрій Гор
 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика