28 листопада Блаженніший Митрополит Київській і всієї України Онуфрій дав інтерв’ю порталу «Православне життя», яке присвячене актуальним темам церковного сьогодення. Зокрема, Предстоятель торкнувся питання внеску Церкви у стабілізацію тих складних процесів, які переживає сьогодні українське суспільство.

Він відмітив, що в усі історичні періоди Церква звершувала свою місію в умовах інформаційної війни. Сьогодення у цьому не є виключенням. Такі зовнішні умови для християнина «стають випробуванням нашої віри та духовної кріпості».

З огляду на це Блаженніший Владика зауважив, що «і мирянам, і священикам у побуті і повсякденному житті слід намагатися не спокушати тих ближніх, котрі ще не пізнали духовних істин і тому ще не можуть з однаковою любов’ю відноситися до всіх оточуючих».

Церква не повинна вдаватися до політичних коментарів, які не властиві їй за покликанням. Її покликання полягає в іншому – «Сповіщати світу Божий закон і закликати всіх підкорятися цьому закону».

Відношення Церкви до своєї країни не змінюється в залежності від того, якою є влада. «За любої влади Церква повинна молити Бога про милість для своєї країни та про те, щоб Господь наділив її керівників мудрістю та великою духовною розсудливістю щодо політико-соціального вибору майбутнього для всієї держави».

Разом із тим, конституційне відділення Церкви від держави не може завадити віруючим громадянам висловлювати свої особисті хвилювання та радощі, які пов’язані із майбутнім Батьківщини. Тому зрозумілою є стурбованість православних щодо прагнень поглибленої інтеграції із країнами Заходу. На думку Предстоятеля Української Православної Церкви, основа цієї стурбованості полягає в бажанні не допустити нівелювання духовних цінностей до рівня виключно культурно-національного фактору, в якому не лишається місця для особистісної участі Бога в житті кожного громадянина.

Сучасний світ вимагає від християнина бути мужнім. «Мужність, – сказав Блаженіший Владика, – це рух супроти течії. Як всі знають, лише мертва риба без опору тече разом із течією, а жива риба пливе проти течії до чистого джерела. Справжню мужність може явити лише той, хто набув хоч якоїсь міри смирення».

Митрополит Онуфрій відкинув закиди на адресу Церкви стосовно її ставлення до сучасної соціально-політичної ситуації в Україні. Він нагадав, що «Церква не шукає крайніх у любому людському конфлікті, а прагне достукатися до совісті кожного та нагадати, що люди ніколи не розберуться без Бога в тому, хто правий, а хто винний. А від Бога нас віддаляє гріх. І коли ми намагаємося очистити себе від гріха, то починаємо зовсім інакше сприймати ближнього. Тоді ми не лише не захочемо його осуджувати, а навпаки – спробуємо, заради Бога, його зрозуміти і вибачити».

 

З повним текстом інтерв’ю можна ознайомитися на порталі «Православне життя» за посиланням: pravlife.org
Просмотров: 1289

 

Добавить комментарий

Яндекс.Метрика